מחסום משטרתי | צילום ארכיון: משטרת ישראל

ראש העיר גבעתיים רן קוניק: אני מאוכזב, ככה לא נלחמים בקורונה

לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד פחות משבוע ימים, במשרד החינוך הבהירו אתמול (ד') כי מוסדות החינוך לא יוכלו לאסור כניסת תלמידים שלא יציגו בדיקת קורונה שלילית לפני פתיחת שנת הלימודים, לבתי הספר והגנים. ראש עיריית גבעתיים רן קוניק שוחח עם ינון מגל ויריב אופנהיימר ב־103fm והגיב: "לצערי, אנו כל פעם מחדש חוזרים על אותן טעויות. […]


מחסום משטרתי | צילום ארכיון: משטרת ישראל
233

לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד פחות משבוע ימים, במשרד החינוך הבהירו אתמול (ד') כי מוסדות החינוך לא יוכלו לאסור כניסת תלמידים שלא יציגו בדיקת קורונה שלילית לפני פתיחת שנת הלימודים, לבתי הספר והגנים.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק שוחח עם ינון מגל ויריב אופנהיימר ב־103fm והגיב: "לצערי, אנו כל פעם מחדש חוזרים על אותן טעויות. אני מאוד מאוכזב, כנראה שאנו לא בנויים לחיות בצל הקורונה. יושבים ישיבות קבינט, מחליטים החלטות ובסוף באה יפה בן דוד ואומרת 'מה פתאום שהמורים יחלקו ערכות, מה אנחנו עובדות בדואר?'. כאילו לא עשו כלום. אז לא חובה לבדוק את הילדים ואין מי שיחלק את הערכות".

"המבצע של הבדיקות הסרולוגיות היה יפה, היה מרשים לראות את ההתגייסות, זה פשוט לא הצדיק את עצמו והיה בזבוז זמן וכסף. זה דווקא לזכותה של הממשלה שהחליטו להפסיק", אמר והוסיף: "אנחנו במלחמה, אי אפשר לנהל מלחמה ככה. הממשלה מתעקשת, לא משנה איזו ממשלה, להיות אנשי הביצוע ולנהל בפועל האם הבדיקות יחולקו בבית הספר. אתם ממשלה, תקבעו מדיניות, תנו לנו לעבוד".

בהמשך דבריו, הדגיש ראש עיריית גבעתיים: "אני לא בצד של הישראבלוף, או הכל או כלום. אם אתם לא מסוגלים לנהל את זה כמו שצריך, תפתחו את הכל ומי שיתחסן יתחסן. אין לממשלה אומץ לדחות את שנת הלימודים לאוקטובר. אני רוצה שהמדינה תיתן משימות ותעביר את כל הסמכויות לראשי הערים, כרגע זה לא מנוהל, אין טעם לפתוח את שנת הלימודים, זה יהיה בלגן שלם".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות