טרור בבני ברק | צילום: איחוד הצלה

טרור בבני ברק: "המחבל שכיוון אלי את הנשק. באורח נס היה לו מעצור"

חמישה בני אדם נרצחו בפיגוע ירי שאירע (שלישי) בשכונת פרדס כץ בבני ברק. מותם של ארבעה מהנפגעים נקבע בשטח ושל פצוע נוסף, שוטר, בבית החולים בלינסון בפתח תקווה. המחבל, תושב ג'נין, הגיע לשכונה כשהוא חמוש ברובה סער ופתח באש לעבר אזרחים ברחוב השניים ופצע כמה מהם באורח אנוש. משם עבר לרחוב הרצל, פתח באש לעבר […]


טרור בבני ברק | צילום: איחוד הצלה
296

חמישה בני אדם נרצחו בפיגוע ירי שאירע (שלישי) בשכונת פרדס כץ בבני ברק. מותם של ארבעה מהנפגעים נקבע בשטח ושל פצוע נוסף, שוטר, בבית החולים בלינסון בפתח תקווה.

המחבל, תושב ג'נין, הגיע לשכונה כשהוא חמוש ברובה סער ופתח באש לעבר אזרחים ברחוב השניים ופצע כמה מהם באורח אנוש. משם עבר לרחוב הרצל, פתח באש לעבר אזרחים נוספים. כוח משטרה שהוזעק נטרל את המפגע. שוטר אחד נהרג בחילופי האש. אדם החשוד שסייע למחבל נעצר בקרבת מקום.

אתמול בשעה 20:02 החלו להתקבל קריאות רבות בקו החירום 101 של מגן דוד אדום על שמיעות קולות ירי ונפגעים ב-3 זירות סמוכות ברחובות הרצל, השניים וז'בוטינסקי בבני ברק. למקום הוזנקו מיד כוחות רבים של מגן דוד אדום הכוללים ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי חירום.

החובשים והפראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 3 גברים בשנות ה-30 שנפגעו באורח אנוש מירי ברחוב השניים ואת מותו של גבר כבן 40 שנפגע באורח אנוש מירי ברחוב הרצל. נפגע חמישי, שוטר שנורה כאשר ניטרל את המחבל, פונה לבי"ח בלינסון תוך כדי פעולות החייאה שם נקבע מותו.

חובש מד"א מנחם אנגלנדר סיפר: "אני גר ברחוב השניים בבני ברק והייתי בבית כששמעתי את קולות הירי. מיד יצאתי לרחוב וראיתי מולי את המחבל שכיוון אלי את הנשק. באורח נס היה לו מעצור והוא לא הצליח לירות ובכך ניצלתי. עליתי מיד חזרה הביתה, נעלתי את הדלת ודיווחתי על כך למוקד. ברגע שהגיעו כוחות משטרה למקום ואיבטחו את הרחוב ירדתי חזרה למטה אבל לצערי שלושת גברים כבני 30 שסבלו מפצעי ירי היו מחוסרי הכרה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם."

חובש מד"א ליפא הירש שהיה בתחנת מד"א הסמוכה ושמע את הירי סיפר: "שמענו את היריות מתחנת מד"א ויצאנו מיד לכיוון. ברחוב הרצל הבחנו בגבר כבן 30 שוכב מחוסר הכרה. הוא היה ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו. כ-100 מטר משם בהמשך הרחוב ראינו גבר כבן 40 מחוסר הכרה עם פצעי ירי בגופו, צוות מד"א נוסף שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבי"ח בלינסון כשמצבו אנוש. יחד עם הצוות שהיה איתי המשכנו לזירה ברחוב השניים פינת ביאליק שם ראינו 3 פצועים מחוסרי הכרה, כשאחד מהם בתוך רכב ושניים נוספים שוכבים על המדרכה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם."

חובש רפואת חירום במד"א דניאל אמזלג שפינה את השוטר לבית החולים סיפר: "הפצוע סבל מפצע ירי בגופו והיה במצב קריטי. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ, נאבקנו על חייו ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. הרופאים בחדר הטראומה המשיכו את הטיפול הרפואי ואת פעולות ההחייאה אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ובסופן הם לצערנו נאלצו לקבוע את מותו".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות