זהבה גלאון

זהבה גלאון מגיבה לתוצאות: "אסון למרצ, אסון למדינה ואסון אישי לי"

לראשונה מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, המפלגה על כל גילגוליה לא תיכנס לכנסת


זהבה גלאון
583

יו״ר מפלגת מרצ, זהבה גלאון, הגיבה הערב (חמישי) לתוצאות הבחירות שקבעו כי רשימתה לא עברה את אחוז החסימה, ולראשונה מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, המפלגה על כל גילגוליה לא תיכנס לבית המחוקקים.

"זהו רגע מאד קשה עבורי, ועבור החברים שלי במרצ. תוצאות הבחירות הן אסון למרצ, אסון למדינה, וכן, גם אסון אישי לי", אמר גלאון, "כמה ימים לפני הבחירות, כשידעתי כבר שהסכנה למרצ גדולה ומוחשית, חלף לי בדיוק הסיוט הזה בראש. של כנסת שתהייה ריקה ממרצ. שהמפלגה של כהנא בתוך הכנסת, והמפלגה של אלוני ושריד – לא בשביל זה עשיתי מה שמעולם לא חשבתי ששוב אעשה – *כשראיתי שמרצ נמצאת בסכנה חזרתי למדמנה של הפוליטיקה- מתוך תקווה להציל את מרצ והמחנה".

*דחפתי לאיחוד עם מרב מיכאלי, ובימים האחרונים התרעתי מספר פעמים בפני ראש הממשלה, יאיר לפיד והתרענו בפני אנשיו שהם משחקים באש, ושאם לא ניזהר, לא רק מרצ, אלא המחנה כולו, ישלם את המחיר. לצערי הבוחרים שלנו קנו את קמפיין "המפלגה הגדולה" והעדיפו לחזק את יאיר לפיד מול ביבי. בגלל שלקחתי על עצמי את המשימה הזאת, אני רוצה להגיד את זה הכי ברור – האחריות היא כמובן גם עלי. בימים האחרונים פנו אליי המונים – נשים, להט"בים, יהודים וערבים, בייאוש ובפחד. אני רוצה לומר לכם : אתם לא לבד, הערכים של אהבת אדם, חרות וחופש, הם לא רק שלכם. הם משותפים למיליוני אנשים בכל העולם".

עוד אמרה גלאון כי *הניצחון של הצד הימני, עם השותפים הגזעניים והמדכאים – הוא לא באמת ניצחון. יש מספר שווה של ישראליות וישראלים בצד אחד ובצד השני, שמאמינים בשוויון, בזכויות אדם, בסיום הכיבוש ובצדק חברתי. כי תראו מה קורה בכל המדינות בעולם שעוברות עכשיו גל של ניאו פאשיזם נעמדת מולם רוח אנושית גדולה, שמקורה ברעיון – שכל בני האדם נולדו שווים. ואף כהניסט, אף פאשיסט, אף גזען הומופוב ושובניסט לא יכבה את הרוח הזאת. הערכים ההומינסטים לא נעלמים בגלל 3800 קולות שבחרו בפתק הלא נכון. הם לא נחסמים בידי שום אחוז חסימה – אנחנו נמשיך להילחם, ובסוף ואנחנו ננצח".

גלאון סיכמה: "אני שולחת מכאן תודה מיוחדת לחברי רשימת מרצ לכנסת, לכל הפעילים המסורים שלנו ולכל התומכים והתומכות שלנו, ואני אומרת לכם, גם אם החורף קשה – זה ממש לא ימנע את בוא האביב*.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות