רינה מצליח פורשת מהחדשות: "יש בארץ מחנה שרוצה לפגוע בעיתונות החופשית"

העיתונאית שהגישה עד לחודש יולי האחרון את התוכנית "פגוש את העיתונות", פורשת מחדשות 12, לאחר ארבעה עשורים


546

אשת התקשורת רינה מצליח הודיעה היום (א') למנהליה בחדשות 12 על סיום עבודתה אחרי ארבעה עשורים שבהם שימשה כעיתונאית ומגישת חדשות.

"אני פורשת בלב שלם, בעצב גדול וגם בדאגה", כתבה מצליח בת ה-66 לחבריה בחדשות 12. "אני כבר כמעט 40 שנה עיתונאית, צמודה לביפר ואחר כך לסמסים לווטסאפ ולטוויטר. בכל חיי הבוגרים לא עשיתי שום דבר חוץ מלהיות עיתונאית".

מצליח, מוותיקות חברת החדשות, הוסיפה: "למדתי בשנים האחרונות שיש בארץ שני מחנות פוליטיים. אחד שרוצה באופן אקטיבי לפגוע בעיתונות החופשית והעצמאית, והשני במקרה הטוב 'לא עוסק בזה' ובמקרה הפחות טוב מנסה לסתום את הפה לעיתונאים מהמחנה הנגדי. אז המקצוע שלכם, חבריי היקרים, הוא עיתונות – אבל השליחות שלכם היא לשמור על חופש העיתונות ועל חופש הביטוי".

"לפני שנתיים בערך עברתי מתקפה אישית קשה מאוד. חשבתי שהתגברתי עליה. לא נבהלתי ממכתבי האיום על חיי, וניקיתי את הפלאפון מאלפי הודעות השטנה שהופנו גם להוריי האהובים ז"ל. אבל עם הזמן הבנתי שבכל זאת נותרה בי צלקת קשה", סיפרה מצליח.

"קשה לי לעזוב את חברת החדשות, שהייתי בין מקימיה. רבים ודאי לא זוכרים שלפני 30 שנה רוב הציבור, כולל בתעשייה המקומית, לא האמינו שיש היתכנות לערוץ מסחרי בישראל. חברים הזהירו אותי שתוך זמן קצר אהיה מובטלת, שאני עושה את טעות חיי כשאני עוזבת את קול ישראל, שם כבר היתה לי משרה טובה ובטוחה", כתבה מצליח.

אבי וייס מנכ"ל חדשות 12 פרסם הודעה לעובדים בעקבות פרישתה של מצליח, וסיפר: "רינה היא מדור המייסדים ומחלוצות חברת החדשות, עובדת מספר 4 בחברה. במרץ, בהתמדה ובכישרון רב היא הפכה לאחד מעמודי התווך של חדשות ערוץ 2 שלימים הפכה לחדשות 12. 'רינה היא עיתונאית מעולה בכל רמ"ח איבריה והסמל המסחרי שלה הוא היושרה המקצועית. רינה מעולם לא נתפסה במתק שפתיים או בחנופה לאיש או לאישה. הצופים ידעו ויודעים שאפשר לסמוך עליה שתנקוט באותה מידת תקיפות כלפי כל מרואיין, ובאותה מידת אמפתיה וחמלה כלפי כל אדם שנעשה לו עוול. הפרשנויות שלה והשאלות הנוקבות שלה הדהדו בכל בית ובכל סלון.

"שורת התפקידים שמילאה ארוכה – היא החלה ככתבת בריאות, דרך כתבת שטחים, כתבת כנסת, כתבת ופרשנית פוליטית והובילה את "פגוש את העיתונות" במשך קרוב לעשור וכמובן הייתה פרשנית קבועה בפאנל 'אולפן שישי'.

וייס הזכיר כי "רינה הובילה את המאבק לחשיפת האמת בפרשת ילדי תימן וזכתה על כך לפרסים ולהוקרה ציבורית. לאחר שהאזינה לעדויות המשפחות, היא ניערה את האבק ודרשה תשובות, הטילה את כל כוחה העיתונאי כדי שמדינת ישראל תפעל לחשיפת האמת בפרשה. רינה, עשרות שנים עבדת בשביל הצופות והצופים ואין לי ספק שהם מודים לך על כך. יש לך זכויות רבות מספור בחברת החדשות. אנחנו גאים בעשייה שלך רינה, ומאחלים לך בהצלחה רבה".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות