רפי סער, ראש עיריית כפר סבא

לראשונה בכפר סבא: תקציב העירייה חוצה את מיליארד השקלים בתקציב השוטף

ראש העיר רפי סער: "תקציב החינוך השנתי הוא בשורה גדולה לכל התלמידים וההורים בכפר סבא. אנו ממשיכים להתנהל באחריות, תוך שמירה על תקציב מאוזן וראיית כל צורכי תושבינו"


רפי סער, ראש עיריית כפר סבא
4073

מועצת העיר כפר סבא אישרה הערב את הצעת התקציב לשנת 2023, שאושרה כבר לפני כשבועיים בוועדת הכספים העירונית.

לראשונה, חצה התקציב השוטף של העירייה את מיליארד השקלים, ותקציב הפיתוח עומד על כ-182 מיליון שקלים. סך התקציב הכולל (תקציב שוטף + תקציב פיתוח) מסתכם בסכום של כ-1.22 מיליארד שקלים.

התקציב שאושר כולל בחובו בשורות גדולות למערכת החינוך העירונית – כ-45 אחוזים מיועדים לחינוך, כאשר תקציב החינוך עומד על סך של כ-466 מיליון שקלים, תוך עלייה בהשקעה הכספית פר תלמיד ותלמידה, תקצוב משמעותי לגיוס סייעות ותקציב חסר תקדים של כ-180 מיליון שקלים להמשך פיתוח ושדרוג מוסדות החינוך בעיר – מהלך שקודם על ידי ראש העיר רפי סער בארבע השנים האחרונות ושבמסגרתו שופצו ושודרגו עשרות מבני חינוך – ביניהם חטיבות שז"ר ושרת שנבנו בשנות ה-70, בית הספר רמז במזרח העיר, בית הספר גולדה, גני ילדים ועוד.

יש לציין, כי תקציב החינוך השנתי הוא הגבוה באזור השרון, כאשר בהרצליה למשל הוקצה סכום של 424 מיליון שקל לחינוך, שהם 37 אחוז מהתקציב העירוני, וברעננה הוקצה סכום של כ-346 מיליון שקל, שהם 37 אחוז מהתקציב העירוני.

עוד כולל התקציב עלייה של כ-7 אחוזים בתקציב התברואה והניקיון, שיעמוד על סך של כ-83 מיליון שקלים, בתקציב הרווחה שיעמוד על כ-108 מיליון שקלים, ובתקציב התרבות והספורט שיעמוד בשנת 2023 על למעלה מ-62 מיליון שקלים.

ראש העיר, רפי סער: "אנו ממשיכים להתנהל באחריות, תוך שמירה על תקציב מאוזן וראיית כל צורכי תושבינו, על מנת להעניק לאוכלוסייה בכפר סבא את השירותים הטובים ביותר בעיר ולשמור על איכות החיים הטובה ביותר בישראל. הערב הבטחנו שמערכת החינוך בכפר סבא, שכבר היום היא הטובה בישראל – תהיה טובה אף יותר, עם בשורה ענקית ואפילו היסטורית – של תקציב חינוך גדול, השקעה בכל תלמיד ותלמידה בעירנו ועוד. בתקופה טעונה וסוערת בציבוריות הישראלית, עם חשש של הורים על השלכות על מערכת החינוך, כפר סבא תישאר מגדלור חינוכי שמדגיש את ערכי השותפות, הליברליות והסובלנות, לצד טיפוח למידה משמעותית, יצירתית ומרחיבת אופקים.

אני רוצה להודות לחברת המועצה ויו"ר ועדת הכספים העירונית, לירית שפיר שמש, למנכ״ל העירייה יובל בודניצקי, לגזבר העירייה צחי בן אדרת ולכל צוותי המקצוע בגזברות העירייה ובאגף אסטרטגיה, על העבודה המקצועית בהכנת התקציב העירוני, ולכל חברי המועצה שתמכו ואישרו את התקציב. אני סמוך ובטוח כי נמשיך להוביל את כפר סבא קדימה, למען עתיד תושבינו וילדינו".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות