צילום ארכיון

הותר לפרסום: סוכן סמוי הפליל 23 סוחרי סמים ונשק ברחבי הארץ

סוכן סמוי שהפעילה היחידה המרכזית של מחוז חוף הביא להפללה של 23 חשודים במחוזות חוף, צפון, ת"א, ש"י ודרום בחשד לסחר והחזקת סמים ונשק. במהלך ההפעלה נתפסו אקדחים וסמים מסוכנים בשווי מאות אלפי שקלים. מאות שוטרים ולוחמי מג"ב פועלים משעות הבוקר המוקדמות בפעילות מעצרים רחבת היקף וחוצת מחוזות ובמהלך היום תבקש המשטרה את הארכת מעצרם של החשודים בבית המשפט


צילום ארכיון
575

במהלך שמונת החודשים האחרונים הפעילה היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף סוכן סמוי שעסק בפעילות עבריינית, שוכנע ע"י מפעילי מחלק הסוכנים בימ"ר שליוו את כל מהלך ההפעלה, לחצות את הקווים לאחר שמאס בחיי הפשע, לפעול נגד עבריינים מהרובד הבינוני – גבוה בתחום הסחר בסמים והנשק הלא חוקי ברחבי הארץ.

הסוכן שוגר ולווה ע"י מפעיליו בסיוע מעטפת מבצעית ומודיעינית בסיוע חטיבת המודיעין של משטרת ישראל ובמהלך הפעלתו שנעשתה ביצירתיות ומורכבות רבה ולעיתים בתאי שטח אורבניים, צפופים וממודרים ביצע עשרות עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת אקדחים ועשרות ק"ג של סמים מסוכנים מסוג קוקאין ודוסה כאשר היקף העסקאות נאמד במאות אלפי שקלים.

הבוקר, עם ההחלטה של מעבר לשלב הגלוי של החקירה פשטו למעלה מ 250 שוטרים בהם שוטרי מחוז חוף, לוחמי יס"מ, לוחמי מג"ב, חבלנים, כלבנים ממדור בע"ח במשטרה, אנשי הזיהוי הפלילי ועוד על בתיהם של החשודים ביישובים שונים במחוזות חוף, צפון, ת"א, ש"י ודרום בהם חיפה קריות, חריש, בית שאן, ת"א – יפו, אשקלון, באר שבע, מבועים, גבע בנימין ועוד והביאו למעצרם של 23 מהם.

בתום החיפושים נתפסו סמים מסוג קוקאין במשקל של למעלה מ 2 ק"ג, כסף מזומן ישראלי וזר הנאמד במאות אלפי שקלים, אקדח מסוג איירסופט, כלי רכב בהם רכבי יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים אשר על פי החשד הושגו ושימשו לדבר עבירה וכן ראיות נוספות. החשודים הועברו לחקירה במשרדי בימ"ר בחשד לעבירות של סחר בסמים, סחר בנשק, החזקה ונשיאת אמל"ח, החזקת סמים, קשירת קשר לביצוע פשע ועוד – כל אחד על פי חלקו בעבירות האמורות.

בהמשך היום, יובאו מי מהעצורים לדיון בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בחיפה.

בשעות הלילה נערך טקס אשר סיכם את פעילות הסוכן בו השתתפו כלל הכוחות השותפים למבצע במסגרתו אמר מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר: "זהו יום מיוחד במאבק בפשיעה שאת תוצריו אנו רואים בהפעלה מוצלחת זו. זוהי אחת הדרכים למיגור הפשיעה החמורה המשלבת בתוכה נחישות, חוכמה, תעוזה ויוזמה. מבצע זה הינו המשכה של הפעילות המבצעית הנרחבת בתקופה האחרונה במחוז חוף וחלק מרצף מבצעים בדגש לפשיעת המגזר הערבי וגם כנגד מחוללי הפשיעה החמורה. נמשיך לפעול בנחישות בדרכים מגוונות כנגד עבריינים הפוגעים בביטחונו האישי של הציבור ונמצה עימם את הדין"

מ' ימ"ר חוף, נצ"מ אושרי אבכסיס אמר: "הפעלת סוכן מהווה נדבך נוסף במאבק הנחוש של משטרת ישראל ומחוז חוף למיגור הפשיעה החמורה ברחבי הארץ. הפעלה המאפשרת איסוף ראיות בצורה חכמה ומתוחכמת בעלת גוון ייחודי וערך מוסף כנגד עבריינים משפיעים ומחוללי פשיעה. הלילה, מאות שעות של עבודה מתקזזות לרגע בו חשוב שכל עבריין משפיע, סוחר סמים וסוחר אמל"ח יתעורר למציאות בה יבין כי מלחמתנו בפשיעה תימשך בכלל האמצעים והתחבולות במסגרת החוק"

ר' מחלק סוכנים בימ"ר חוף, רפ"ק ג'ואי ציונג אמר: "הפעלת סוכן סמוי הוא אחד האמצעים המודיעיניים היעילים ביותר במאבק ובלחימה בפשיעה. היחידה המרכזית של מחוז חוף הפעילה סוכן חשאי בלב ליבם של סוחרי סמים ואמל"ח. הפעלת הסוכן התבצעה בגזרה קשה וידעה אתגרים רבים, אך למרות כל אלו הצליח מחלק הסוכנים לפעול בלב השטח ולהביא איסוף ראיות איכותי, תוך הפעלה חכמה ומקצועית".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות