כללית שירותי בריאות | צילום ארכיון

מדוע ‘כללית’ מסרבת לממן ניתוח בחו”ל שיחזיר לבת 4 היכולת ללכת?

שאלה זו נמצאת כעת בבירור משרד הבריאות. באי כוח המשפחה: "נציגי ה'כללית' מסרו מידע שקרי לוועדת הערר שהוקמה במשרד הבריאות, וטענו כי ניתן לבצע את הניתוחים הסבוכים בארץ. כמו כן, טענו ב'כללית' כי הקופה מממנת רק ניתוחים מצילי חיים בחו"ל"


כללית שירותי בריאות | צילום ארכיון
367

הוריה של מילי נחום נמצאים על סף ייאוש. בתם בת ה-4, שנולדה בלידה מוקדמת, אובחנה עם מחלה נדירה בשם ארתרוגריפוזיס, מחלה מולדת הפוגעת בתפקוד השרירים וגורמת למגבלה קשה בתנועה.

לדברי מומחים לרפואת ילדים, הילדה לא מסוגלת לעמוד, לשבת וללכת בכוחות עצמה, ואם לא תנותח תסבול ממגבלות קשות לאורך כל חייה. על פי אותם מומחים, ניתן לשפר מאד את תפקודה, ואפילו לאפשר לה ללכת בכוחות עצמה, באמצעות 3 ניתוחים סבוכים, ושיקום אינטנסיבי וייעודי, שאותם ניתן לבצע כיום רק בארה"ב – כחלק מניתוח אחד גדול ומורכב.

חרף כך, בקופת חולים 'כללית', שם מבוטחים הילדה והוריה, מסרבים לממן את הניתוחים המורכבים, בטענה כי ניתן לבצעם בבית החולים שניידר.

עורכי הדין דוד פייל ונדב ליטמן המייצגים את המשפחה, הגישו בימים אלה ערעור על החלטת קופת חולים 'כללית', לוועדת הערר לשירותי בריאות במדינות חוץ במשרד הבריאות. בערעור סותרים עורכי הדין אחת לאחת את טענות הקופה.

מחלתה של מילי נחום, כך על פי הערעור, פגעה קשות בהתפתחותה המוטורית, ובמהלך חייה הקצרים כבר עברה בבית החולים 'שניידר' מספר ניתוחים מורכבים אשר לא הועילו.

אל הערעור צורפו התייחסויות של שני רופאים בכירים בשניידר (ד"ר קדם פז וד"ר וייגל), הטוענים כי לא ניתן לנתח את הילדה בבית החולים בניתוח אחד מורכב כפי שמבוצע בארצות הברית.

אל דעת הרופאים משניידר מצטרף גם מומחה בעל שם עולמי – ד"ר דיוויד פלדמן, אשר מגיע לעיתים לישראל לבצע ניתוחים וליתן חוות דעת רפואיות. במהלך ביקורו בישראל, בדק את מילי וקבע כי אין מנוס אלא מלבצע את הניתוח בארצות הברית על מנת לשקם את מילי ולאפשר אורח חיים תקין.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות