עו"ד בלהה מצגר | צילום: קיו אליט

פרויקט פינוי-בנוי הראשון בצפון: עו"ד בלהה מצגר, המייצגת את הדיירים מספרת מהן התמורות שהם בחרו

אבן דרך נוספת בפרויקט הפינוי בינוי הראשון במחוז הצפון: בעלי הדירות בפרויקט נגה בנוף הגליל בחרו את דירות התמורה שיקבלו בבניינים החדשים. הריסת הבניינים מתוכננת עד סוף 2023


עו"ד בלהה מצגר | צילום: קיו אליט
437

קבוצת בראל וחברת תירוש, יזמיות פרויקט הפינוי-בינוי הראשון שיוצא לדרך בנוף הגליל ובמחוז הצפון, פרויקט נגה, זימנו בשבוע שעבר את 120 בעלי הדירות הקיימות בפרויקט לכנס לבחירת דירות התמורה שיקבלו בפרויקט החדש.

על פי דיווחי החברות היזמיות, "הבניינים בהם מתגוררים הדיירים כיום ברחוב תירוש הם בניינים ישנים ומוזנחים, שהוקמו בתחילת שנות ה-70, רובם סובלים מליקויים, ולכן הגיעו הדיירים נרגשים לבחור את הדירות החדשות אותן יקבלו עם השלמת הפרויקט".

עו"ד בלהה מצגר, המשנה ליו"ר לשכת עורכי הדין מחוז חיפה והבעלים של חברת עורכי הדין מצגר ושות' שמייצגת את הדיירים, מסרה כי "במסגרת ההליך לבחירת הדירות, שמאי מטעם בעלי הדירות דרג את הדירות הקיימות לפי פרמטרים של גודל הדירה, הקומה וכו', ונתן ציון לכל דירה. בעלי הדירות שקיבלו את הציון הגבוה ביותר הוזמנו ראשונים לבחור את הדירה וכך במהלך 5 ימים במהלך השבוע כל בעלי הדירות בחרו את דירותיהם מתוך מלאי דירות התמורה בפרויקט. כל בעל דירה קיבל תוספת של מעל 12 מ"ר, מרפסת בשטח של 12 מ"ר, חניה ומחסן".

מהחבריות היזמיות נמסר כי בתקופה הקרובה, בעלי דירות, שירצו בכך, יוכלו לשדרג את הדירות ולבחור דירה גדולה יותר, במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק החופשי. כמו כן תינתן לבעלי הדירות האפשרות לבחור בדירות קטנות יותר בתוך הפרויקט (דירות 2 חדרים), ולקבל מהיזמים הטבה כספית בשווי הפער בין מחיר הדירות. בחברה מציינים כי אירוע בחירת הדירות התנהל בסדר מופתי, בעלי הדירות קיבלו את כל המידע מראש ולכן התהליך התנהל ביעילות ובמהירות.

פרויקט נגה: 120 דירות ב-7 מגדלים

במסגרת פרויקט נגה ייהרסו כאמור 120 הדירות הישנות ובמקומן יוקם פרויקט עירוב שימושים חדשני שיכלול 778 יחידות דיור חדשות. הבינוי המתוכנן כולל 7 מגדלי מגורים בני 15-27 קומות הכוללים מגוון יחידות דיור – החל מדירות 2 חדרים ועד פנטהאוזים מפוארים הצופים לנוף המרהיב של שדות העמק. מתוך כלל היחידות, כ- 25% יהיו יחידות דיור קטנות.

כמו כן, במסגרת הקמת הפרויקט יבוצע שדרוג משמעותי של תשתיות עירוניות הקיימות והקמת מספר מבני ציבור חדשים אשר יבנו על ידי היזמים. במסגרת זו יוקמו מעונות יום וגני ילדים, בית כנסת, מבנה רב תכליתי, מבנה ספורט, מגרשי ספורט, מתקני משחק ושטחים ירוקים. כמו כן יפותחו התשתיות העירוניות בהיקף הפרויקט לרווחת כלל דיירי השכונה.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות