רז שפירא | צילום: פייסבוק

אחות בביה"ח סורוקה גינתה אחים ואחיות שתמכו בחמאס ו"הוצאה לחופשה"

זמן קצר אחרי שרז שפירא, אחות מיון ילדים בסורוקה, העלתה באינסטגרם שלה סטוריז, המוקיעים עובדים במערכת הבריאות, שתומכים בטבח שביצע החמאס, היא קיבלה הודעה כי עליה לצאת לחופשה. כבר שמונה ימים שהיא יושבת בבית


רז שפירא | צילום: פייסבוק
2942

רז שפירא, אחות מיון ילדים במרכז הרפואי, הוצאה לחופשה כפויה לאחר שהעלתה לאינסטגרם פוסט, שבו היא מוקיעה תומכי טרור, עובדי מערכת הבריאות.

לשפירא דף אינסטגרם עם עוקבים רבים, שבו, בימי שגרה, היא מנדבת טיפים ועצות להורים מתחום רפואת הילדים. בתחילת המלחמה העלתה שפירא לאינסטגרם סטוריז, שבהם התייחסה להחלטת מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, להשעות מיידית אחות שפרסמה פוסט תמיכה בטבח שביצע החמאס.

שפירא כתבה בפוסט, בין היתר: "במקצוע היפה בעולם, המפלצות מרימות את הראש. תתי אדם, אחיות ואחים, שעובדים בבית החולים בארץ ישראל, אנשים שמטפלים בחולים, כותבים דברי תמיכה בטבח שעברנו ועודנו עוברים. עודנו מדממים… בי נשבעתי. אתם הפרויקט שלי. אני אדאג שכולם יידעו מי אתם. אני אעשה הכל שאתם לעולם, אבל לעולם, לא תעבדו במקצוע הזה".

הפוסטים שרז שפירא העלתה לאינסטגרם
הסטוריז שרז שפירא העלתה לאינסטגרם

בפוסט נוסף כתבה שפירא: "כמות ההודעות שקיבלתי בימים האחרונים הבהירה לי עד כמה המצב חמור בבית. אחרי שנסיים לטפל בהם שם, נהיה חייבים לטפל בתומכי הטרור כאן! אחרת לא עשינו כלום. כל השמות שהעברתם לי בטיפול…".

זמן קצר לאחר העלאת הפוסטים לאינסטגרם, קיבלה שפירא הודעה מהנהלת סורוקה כי עליה לצאת לחופשה. מקורב לשפירא סיפר ל"מה הלוז", כי היא פשוט התבקשה לא להגיע לעבודה וכבר שמונה ימים שהיא יושבת בבית. לדברי המקורב, לשפירא לא נערך שימוע והיא גם לא קיבלה כל מכתב, אלא רק נאמר לה לא להגיע לעבודה.

יצוין, כי אחות בבית החולים, נילי מרגלית, חטופה בשבי החמאס.

רז שפירא סירבה להתייחס לדברים.

מהמרכז הרפואי סורוקה נמסר בתגובה: "מה שעומד לנגד עינינו כעת הוא המשך הטיפול בפצועים ומלאכת הצלת החיים. צוותי סורוקה ממשיכים, ללא יוצא מן הכלל, להעניק טיפול רפואי הרואי לכל פצוע ופצוע. הנהלת בית החולים בודקת לעומק ומטפלת בחומרה בכל מקרה של הבעת תמיכה בטרור או הסתה מכל סוג שהוא, כמו גם אירועים, בהם יש חשש להתנהגות שעלולה לפגוע בלכידות הצוות בבית החולים ובתפקוד השוטף שלו. האחות לא הושעתה, היא בחופשה על חשבון בית החולים עד שיתקיים דיון בעניינה".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות