עו"ד פז גולדהורן | צילום: קשת 12

עו"ד פז גולדהורן חשוד בהברחת סמים לכלא רימונים

עו"ד פז גולדהורן, שנחקר בפרשת הונאה של לקוחותיו במיליוני שקלים, מסתבך שוב. על פי דיווח ב"מאקו" הוא נעצר בתחילת השבוע לאחר שעל פי החשד ניסה להבריח חצי ק"ג סם מסוכן לאסיר יחיא סבתיאן


עו"ד פז גולדהורן | צילום: קשת 12
505

עו"ד פז גולדהורן (44) מקיבוץ אפק, נעצר בתחילת השבוע בכלא רימונים על ידי בלשי היחידה המרכזית בחטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר. על פי הדיווח של שמעון איפרגן ב"מאקו", גולדהורן הבריח, על פי החשד, חצי ק"ג סם מסוכן, לאסיר יחיא סבתיאן (19) מתל שבע, המרצה עונש מאסר של שש שנים בגין עבירה של חבלה גופנית חמורה.

על פי הפרסום, לאחר שתועד מעביר לסבתיאן ארבע חבילות עטופות בצבע כחול, שהוחבאו בנעליו ובאזורים המוצנעים בגופו, תפסו בלשים במכוניתו של גולדהורן עוד רבע ק"ג של חומר שעל פי החשד הוא סם מסוכן. "לא ידעתי בכלל שמדובר בסמים", טען גולדהורן בחקירתו. החומר נשלח לבדיקה במעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי, כדי לקבוע מה סוג הסם שניסה להבריח גולדהורן, כך על פי החשד, לסבתיאן.

סבתיאן, כך על פי הפרסום, טען מנגד כי כלל אינו מכיר את עו"ד גולדהורן. "לא היה לי מושג שהוא הגיע אליי לביקור. לא עדכן אותי ואני לא יודע מה הוא הביא איתו ומה זה מכיל", טען להגנתו במהלך חקירתו בתחנת משטרת שדות, שביקשה מבית משפט השלום בפתח תקווה להאריך את מעצרו של גולדהורן.

הסמים שנתפסו אצל עו"ד פז גולדהורן | צילום: דוברות שב"ס
הסמים שנתפסו אצל עו"ד פז גולדהורן | צילום: דוברות שב"ס

עוד נכתב, כי גולדהורן, שחשוד בעבירות של החזקת סם שלא לצריכה עצמית ובניסיון להבריחו, טען בבית המשפט כי הודה בחשדות נגדו עוד במהלך החקירה, וכי בסופו של יום לקח אחריות על מעשיו. לדבריו, אין לו עבר פלילי והוא הודה במיוחס לו מבלי שהראיות הוצגו בפניו. "מסרתי את כל הפרטים בחקירה ולקחתי אחריות באופן מלא. לא ניסיתי להתחכם עם החוקרים", טען בבית המשפט. מעצרם של גולדהורן ושל סבתיאן הוארך בארבעה ימים.

באוגוסט האחרון כיכב גולדהורן, אב לשלושה ילדים, בתוכנית "המתחזים" של חיים אתגר. במקביל, חוקרי יחידת ההונאה במחוז חוף פתחו נגדו בחקירה, בחשד שהונה עשרות אנשים במיליוני שקלים. בתוכנית, שבה עומת עם הלקוחות, אותם הונה על פי החשש, נחשפו חייו הראוותניים – החל משעוני יוקרה שרכש במאות אלפי שקלים, רכבים יוקרתיים שבהם החזיק ועד להודאתו שהתמכר לשימוש בקוקאין.

עד שהסתבך נחשב גולדהורן לעורך דין עילוי בתחום פשיטות הרגל, הסדרי חובות והוצאה לפועל, והיה בעליו של משרד מצליח בקרית חיים. בעקבות הגשת התלונות נגדו הוא ברח לחו"ל – שהה ברומא אצל בני משפחה ואז נמלט לאוקראינה. לפני כשנתיים חזר לארץ ונחקר באזהרה. בקרוב יוגש נגדו כתב אישום, בגין עבירות של גניבה בידי מורשה, זיוף מסמכים, קבלת דבר במרמה ועוד.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות