סיור לחיילים של העמותה לתיירות | צילום: טל הראלי

"בן רגע הפכנו לחמ"ל המתאם בין המפונים למלונות והגופים השונים"

בין כל חמ"לי התרומות האזרחיים שהוקמו ברחבי בארץ, גם תאגידים עירוניים נרתמים למאמץ המלחמתי. העמותה לתיירות חיפה פועלת למען המפונים במלונות ומקיימת סיורים לחיילים ללא עלות


סיור לחיילים של העמותה לתיירות | צילום: טל הראלי
80

בימים כתיקונם תפקידה של העמותה לתיירות ונופש חיפה הוא לשווק את העיר תדמיתית בארץ ובחו"ל מבחינה תיירותית, והסיורים הססגוניים והמרתקים, שהיא מקיימת ברחבי העיר לתיירות חוץ פנים, נחשבים לשם דבר. אלא שהימים האלה הם ימי מלחמה, התיירות היא לא ממש תיירות, ובעמותה השכילו להתאים את הפעילות למצב הנוכחי.

חדשות חיפה והקריות גם באינסטגרם, בפייסבוק, בטוויטר, בתרדס וגם באפליקציה לאייפון ולאנדרואיד.
מלונות חיפה מלאים בימים אלה עד אפס מקום בתושבים שפונו מיישובי הדרום והצפון. עמותת תיירות חיפה נרתמה מיד לסייע, ובשיתוף עם התאחדות המלונות, משרד התיירות ורח"ל (רשות החירום הלאומית), ופעלה להתאמת מקומות שהייה למפונים. אבל בכך לא תם תפקידה.

סיור לחיילים של העמותה לתיירות | צילום: טל הראלי
סיור לחיילים של העמותה לתיירות | צילום: טל הראלי

בעמותה אומרים, כי "העמותה מתפקדת כיום כחמ"ל המתאם בין המלונות שבהם שוהים המפונים לבין משרד התיירות ופיקוד העורף, ושוקדת על פתרון בעיות נקודתיות שעולות מהשטח".

אנשי העמותה מבקרים מדי יום במלונות בעיר ומסייעים למפונים בכל מה שצריך, בין אם ביצירת קשר עם גופים עירוניים, כמו החינוך והרווחה, מוודאים אם חסר משהו, ובעיקר מנסים לרומם את האווירה ומצב הרוח על ידי פעילויות שונות במלונות. כך, למשל, הקוסם יוני אלדיני, שבימי שגרה עורך מטעם העמותה סיורי קסמים, מגיע למלונות ומופיע בפני הילדים.

עוד נמסר, כי "לאחרונה נרתמה העמותה גם למען חיילי פיקוד העורף, המשרתים בימים אלה ביישובים ובערים בסביבה". החיילים, שביקשו מעט הפוגה מהמשימות היומיומיות, פנו לעמותה וביקשו לקיים עבורם סיור בעיר, והעמותה נעתרה מיד, ובשמחה, ועד כה יצאו מספר סיורים מגוונים עבור החיילים, ללא עלות, כמובן.

זו לא הפעם הראשונה שעמותת תיירות חיפה פועלת למען התושבים בעיתות חירום. בשריפה הגדולה בכרמל, למשל, הייתה העמותה אחראית על שיכונם של אלפי תושבים, שבתיהם עלו בלהבות, במלונות בעיר.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות