מגוון פעילויות לקידום בריאות בקהילה. הצוות המוביל של מכבי | צילום: דוברות מכבי

מכבי: מקדמים בריאות בקהילה

שיתוף פעולה בין מכבי שירותי בריאות למרכז להורות ומשפחה ביקנעם מניב מגוון פעילויות קידום בריאות בעיר


מגוון פעילויות לקידום בריאות בקהילה. הצוות המוביל של מכבי | צילום: דוברות מכבי
310

שיתוף פעולה בין מכבי שירותי בריאות למרכז להורות ומשפחה ביקנעם מניב מגוון פעילויות קידום בריאות בעיר. במסגרת הפעילות הענפה נעשו מספר פעילויות קידום בריאות בחודש האחרון בהובלתה של ד"ר ליאת אטשטיין, מנהלת רפואית של מכבי שירותי בריאות ביוקנעם, יחד עם אלון גלנץ, מנהל מרחב מכבי שירותי בריאות ביוקנעם ומנהלת בית הספר להורים ומשפחה, אפרת נל.

הצוות הרפואי של מכבי הציג את פרויקט "בית חולים לדובים ובובות" שמטרתו הפעלה חינוכית ומעשירה להפחתת חרדה אצל ילדים בגיל הרך מטיפול רפואי, בדיקות רפואיות וכמובן דמות הרופא/ה.

הרופאים של מכבי בדקו את "הדובים והבובות" ודיברו עם הילדים על חשש הבובה מהצוות הרפואי וליוו את הילדים בהסברים והעניקו להם גם לקחת חלק פעיל בבדיקה ובתהליך שאותו עוברים הילדים עצמם במסגרות הרפואיות. המפגש נועד לפעילות של חינוך לבריאות בקרב הילדים והעניק 'תחנת הסברה' שעסקה בנושאים כגון תזונה נכונה, אורח חיים בריא, טיפת חלב, מעבדה, פיזיותרפיה ועוד.

"מחקרים מראים כי ילדים מפחדים מרופאים, מאחיות, מרופאי שיניים ומבתי חולים. 'תסמונת החלוק הלבן' היא תופעה נפוצה בקרב ילדים, הבאה לידי ביטוי בעלייה דרמטית בלחץ הדם וברמת המתח בכלל, לקראת ובמהלך מפגש עם גורמים רפואיים. באמצעות משחק, הדרכה ושיתוף פעולה אנו מעוניינים לעזור לילדים צעירים להתמודד ולהתגבר על 'תסמונת החלוק הלבן' תוך יצירת קשרי אמון כלפי גורמים רפואיים וכן לתת להם הצצה מבפנים על עולם הרפואה". שיתפה ד"ר אטשטיין, המנהלת הרפואית של מכבי ביקנעם.

בנוסף, במכבי קידמו מפגש חוסן בשיתוף המרכז להורות ומשפחה ביקנעם, המפגש כלל פעילות מקבילה, אחת להורים ואחת לילדים, מטרת המפגש הייתה אוורור להורים, מעגל שיח ושיתוף נוכח המצב וכיף ויציאה מהשגרה לילדים. את הפעילות העבירו רופאת הילדים, ד"ר יוליה ויסבורד, והפסיכולוגיות ההתפתחותיות שלי שלייסנר ומיכל גוטמן. במפגש עלו נושאים שמטרידים את ההורים שמטרתם לשתף את התחושות לטובת מציאת פתרונות מקצועיים. במכבי מתכננים פעילות נוספת שתתרכז בטיפול והתמודדות עם חרדה.

אפרת נל, מנהלת בית הספר להורים ומשפחה: "שיתוף הפעולה עם קופת החולים מכבי, הניב פעילויות מרגשות ומעשירות לקהל ההורים והילדים ביוקנעם והסביבה. פעילות בית חולים לדובים הייתה סנונית ראשונה. הפנינג חווייתי, שמח שמילא אנרגיה את כלל המשתתפים, שיצאו עם טעם של עוד.

הפעילות הביאה בעקבותיה מוטיבציה ורצון עז ליזום פעילויות משותפות נוספות למען התושבים בעיר. התושבים מצדם החלו לתייג את הפעילויות המשותפות כאיכותיות ובעלות פוטנציאל להעשרה ועניין, וההיענות לפעילויות החדשות גוברת עם כל פעילות שמוצעת . אנו שמחים על ההזדמנות לשתף פעולה עם צוות המנהלים והעובדים של מכבי, זהו צוות נעים, מעודד, מקדם ומקצועי. תודה והערכה על היוזמה, זו חוויה נעימה".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות