זירת הפיגוע ליד בסיס חיל הים בחיפה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

פיגוע בכניסה לבסיס חיל הים בחיפה: המחבל נורה ונהרג, חייל נפצע קשה

המחבל, ככל הנראה ערבי ישראלי תושב טמרה, הגיע עם מכוניתו לכניסה לבסיס חיל הים בבת גלים והתנגש בחומה. לאחר מכן יצא ממכוניתו עם גרזן. קצין צה"ל שהיה במקום ירה בו למוות. חייל כבן 20 נפצע קשה ברגליו כתוצאה מהדריסה


זירת הפיגוע ליד בסיס חיל הים בחיפה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א
226

על פי עדויות, הבוקר (שני) בסביבות השעה 10:30 הגיע אדם עם מכונית מזדה לבנה לבסיס חיל הים בשכונת בת גלים בחיפה. המכונית התנגשה בחומה, הנהג, שיצא מהמכונית עם גרזן, נורה למוות על ידי קצין צה"ל שהיה במקום. חייל בן 20 נפצע קשה כתוצאה מהדריסה.

ממד"א נמסר, כי בשעה 10:31 התקבל דיווח במוקד 101 על צעיר כבן 20 שנפצע ברחוב יעקב כספי בבת גלים. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לחייל הפצוע ופינו אותו במצב קשה לקריה הרפואית רמב"ם. מרמב"ם נמסר, כי הפצוע הובהל לחדר ההלם כשהוא מורדם ומונשם, אך לא נשקפת סכנה לחייו.

המחבל נורה ונהרג | צילום: עמרי דץ
המחבל נורה ונהרג | צילום: עמרי דץ

פרמדיק מד"א חנן זוהר: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע שוכב סמוך לחומה כשהוא בהכרה וסובל מחבלות קשות בגפיים תחתונות. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ומתן תרופות לשיכוך כאבים, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה".

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר ביצע מחבל פיגוע דריסה סמוך לבסיס צה"ל בצפון הארץ. לאחר מכן יצא המחבל מהרכב וניסה לפגוע בלוחמי צה"ל באמצעות גרזן. הלוחמים הגיבו בירי, וקצין צה"ל נטרל את המחבל". המחבל, על פי החשד, הוא ערבי ישראלי, תושב טמרה. בתום סריקות ופעילות מודיעינית, המשטרה מעריכה כי אין חשוד נוסף.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות