אקדח 9 מ"מ שנתפס בביתו של אחד החשודים | צילום: דוברות המשטרה

החשד: התכוונו לחסל עבריין בכיר באמצעות הפעלת מטען חבלה רב עוצמה במרכז תל אביב

היחידה המרכזית במחוז תל אביב עצרה בחודשים האחרונים שמונה חשודים המשתייכים לארגוני פשיעה אלימים בחשד לניסיונות חיסול באמצעות מטעני חבלה. היום (ראשון) בתום חקירה מורכבת הוגשה נגדם הצהרת תובע


אקדח 9 מ"מ שנתפס בביתו של אחד החשודים | צילום: דוברות המשטרה
142

במהלך התקופה האחרונה התנהלה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב חקירה סמויה, נגד מספר חשודים המעורבים בשני אירועים משמעותיים, בהם ניסו לפגוע בדמויות בכירות בעולם העברייני באמצעות הנחת מטעני חבלה.

בחודש ינואר השנה, במהלך פעילות מבצעית ממוקדת, עצרו בלשי הימ"ר "על חם" ארבעה חשודים, שניסו לכאורה להוציא לפועל חיסול של דמות בכירה בעולם העברייני, וזאת כחלק מהסכסוך המתמשך בין ארגוני פשיעה באזור גוש דן.

בחקירה עלה, כי החשודים השתמשו בקטנוע משוכפל, כשאחד מהם חבש מסכה על הפנים, כחלק משיטת הפעולה למניעת חשיפת המבצע. עוד עלה בחקירה, כי החשודים ביצעו מעקבים ותצפיות  והשתמשו באמצעי תקשורת ייחודיים וכן בכלי רכב משוכפלים, אשר נועדו להוציא לפועל את החיסול.

על פי החשד, כוונת המעורבים הייתה פגיעה באותה דמות בכירה בעולם העברייני, באמצעות הפעלת מטען חבלה רב עוצמה במרכז העיר תל אביב ובכך לגרום למותו של הקורבן.

בנוסף, חוקרי הימ"ר אספו ראיות לאירוע נוסף של הנחת מטען באזור תל אביב מחודש נובמבר שנת 2023 וזאת כחלק מהסכסוך בין ארגוני פשיעה.

במהלך החקירה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, נאספו על ידי חוקרי הימ"ר ראיות הקושרות את החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם.

כאמור, עם התקדמות החקירה, חלה התפתחות משמעותית בפרשה. עד מדינה שגויס על ידי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב מסר עדות מפורטת בנוגע לתוכנית החיסול.

בהמשך החקירה נעצרו על ידי הימ"ר שלושה חשודים נוספים שקשורים לפרשה ובחיפוש בביתו של אחד מהם נתפס אקדח 9 מ"מ.

מעצרם של כל החשודים הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בתל אביב והיום, כאמור, הוגשה נגדם הצהרת תובע. בימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז תל אביב להגיש נגד החשודים כתב אישום חמור בגין עבירות חמורות של ניסיון רצח והנחת מטענים.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות