צילום אילוסטרציה: Freepik

הותר לפרסום: המשטרה ושב"כ סיכלו פיגוע גדול באצטדיון טדי

מהחקירה עולה, כי שני מחבלים, תומכי דאעש ממזרח ירושלים, תכננו להכין מטענים ואמצעי חבלה ולבצע ירי כלפי תחנת משטרה ובאזור אצטדיון טדי בירושלים. הם חברו למחבל נוסף שהדריכם ושכנעם לצאת לאימוני טרור בחו"ל על מנת להתאמן ולקדם פעילות טרור בארץ ובחו"ל, אולם המשטרה ושב"כ חשפו את כוונותיהם ועצרו אותם בטרם מימשו את תוכניותיהם


צילום אילוסטרציה: Freepik
118

הותר לפרסום: היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי (שב"כ), סיכלו פיגועי טרור שתכננו מחבלים תומכי ארגון הטרור המדינה האסלאמית (דאעש) במזרח ירושלים. שניים מתוך המחבלים תכננו להכין מטענים ואמצעי חבלה ולבצע ירי כלפי תחנת משטרה ובאזור אצטדיון טדי בירושלים. השניים חברו למחבל נוסף שהדריכם ושכנעם לצאת לאימוני טרור בחו"ל על מנת להתאמן ולקדם פעילות טרור בארץ ובחו"ל, אולם המשטרה ושב"כ חשפו את כוונותיהם ועצרו אותם בטרם מימשו את תוכניותיהם.

במהלך החודש האחרון, החלה חקירה בשב"כ וביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, נגד חוליית מחבלים, בחשד לכוונתם לבצע פיגועים במתווה של הנחת מטען חבלה וירי מנשק חם והשתייכות לדאע"ש.

בהכוונת שב"כ, לפני כחודש עצרו בלשי ימ"ר מחוז ירושלים שלושה מחבלים, בשנות ה-20 לחייהם תושבי מזרח ירושלים. מחקירת המחבלים עלה, כי הם נשבעו אמונים לדאע"ש ותכננו לבצע מספר פיגועים באזורים מרכזיים בעיר ירושלים, במתווים שונים של הנחת מטען וירי מנשק חם.

עוד עלה מהחקירה המשותפת ליחידה המרכזית של מחוז ירושלים ובשב"כ, כי שניים מהמחבלים, התומכים באידיאולוגיית דאעש, תכננו לבצע פיגועי טרור נגד תחנת משטרה במזרח ירושלים. בנוסף המחבלים תכננו לבצע פיגוע באזור אצטדיון טדי, במתווה של הנחת מטען. מאחר שהכנת המטען לא צלחה, תכננו השניים לבצע, במקום זאת, פיגוע ירי.

שני המחבלים חברו למחבל נוסף (בשנות ה-50 לחייו, תושב סוואחרה) שהדריך ושכנע אותם לנסוע לאימוני טרור בחו"ל. תחילה למדינות באפריקה ולאחר מכן לסוריה או לעיראק, וזאת על מנת לקדם פעילות טרור בארץ ובחו"ל. בהמשך נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה.

בטרם מעצרם, שני המחבלים החלו בהכנות לביצוע פיגועי הטרור ובלמידה על אופן הכנת המטענים ואמצעי החבלה שעימם תכננו לבצע את הפיגועים. חוקרי המשטרה במחוז ירושלים והשב"כ, חשפו את כוונותיהם להכנת מטעני חבלה ופיגוע ירי שהתכוונו לבצע המחבלים נגד תחנת משטרה בירושלים ובאזור אצטדיון טדי בעיר.

עם סיום החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד חוליית המחבלים. מעצרם הוארך מעת לעת, בבית משפט השלום בירושלים והיום יוגש נגדם כתב אישום על ידי הפרקליטות.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן שיבח את ימ"ר ירושלים על שיתוף הפעולה עם שב"כ לאורך השנה בסיכול טרור ובכל הפעילות המשותפת של המשטרה והשב"כ למען ביטחון אזרחי ישראל. מאז תחילת המלחמה סיכלו במשטרת מחוז ירושלים ובשב"כ, עשרות פיגועים וכוונות פיגועים באזור ירושלים, במגוון מתווים, הן בזכות פעילות במישור המודיעיני והחקירתי והן בזכות ערנות, מקצועיות ותגובה מהירה של שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב הפועלים בבירה.

 


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות