בית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: צבי בן ישי)

סליחה, טעות: רופאים ברמב"ם קצרו קרניות לצורך תרומת איברים מהנפטר הלא נכון

הקריה הרפואית רמב"ם פרסמה הודעה חריגה על הטעות: "הצוות הרפואי, שביצע את ההליך, קצר בטעות קרניות מנפטר אחר בחדר נפטרים, ולא מהאדם שחתם על תרומת הקרניות אחרי מותו. הנהלת רמב"ם התנצלה מיידית בפני משפחת הנפטר שכלפיו בוצעה הטעות, ולשמחתנו המשפחה קיבלה את הדיווח על האירוע המצער באצילות"


בית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: צבי בן ישי)
105

הקריה הרפואית רמב"ם בהודעה חריגה: "הנהלת רמב"ם דיווחה הבוקר למשרד הבריאות על תקלה שאירעה היום בהליך קציר קרניות – שנעשה כאשר ניתנת הסכמה לתרומת קרניות של אדם שנפטר בבית החולים.

"הצוות הרפואי, שביצע את ההליך, קצר בטעות קרניות מנפטר אחר בחדר נפטרים, ולא מהאדם שחתם על תרומת הקרניות אחרי מותו. הנהלת רמב"ם התנצלה מיידית בפני משפחת הנפטר שכלפיו בוצעה הטעות, ולשמחתנו המשפחה קיבלה את הדיווח על האירוע המצער באצילות, ואף הודיעה על נכונותה בשיחה עם נציגי הנהלת רמב"ם לתרום את הקרניות שנקצרו בטעות".

על פי הודעת רמב"ם, מנהל בית החולים, פרופ מיקי הלברטל, הודיע, כי כמו בכל מקרה של טעות רפואית מסוג זה, תוקם וועדת בדיקה שמסקנותיה יועברו למשרד הבריאות.

"זה מקרה מצער, "אמר פרופ הלברטל, "אנו מעריכים את האופן האצילי שבו המשפחה קיבלה את ההסבר ואת ההתנצלות שלנו, אבל הוא לא צריך לקרות ואנו נפיק לקחים".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות