אדם ז"ל | צילום: MathKnight, CC BY 3.0, ויקישיתוף

חיפה: ראש העיר מקדם הצעה לקריאת רחוב בחיפה על שמו של הזמר אדם

הזמר והשחקן נפטר הבוקר (חמישי) בבית החולים איכילוב לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר מילים אחרונות, אותן ביקש לפרסם לאחר לכתו, ובין היתר כתב: "אם לא הצלחתי לסייע מלמטה בעניין השבת החטופים, אנסה לפעול מלמעלה. תהיו טובים, אוהב"


אדם ז"ל | צילום: MathKnight, CC BY 3.0, ויקישיתוף
129

ראש עיריית חיפה יונה יהב הודיע, כי בכוונתו לקדם קריאת רחוב על שמו הזמר אדם בשכונת גבעת זמר.

"בשמי ובשם תושבי חיפה, אני מבקש להביע צער עמוק על מותו בטרם עת של הזמר האהוב, אדם, שייקבר הערב (חמישי) בחיפה. אדם, שגדל והתחנך בחיפה, היה מהאמנים המוכשרים שידעה ישראל, וגם אדם נפלא וטוב לב. בכוונתי לקדם הצעה לכבד את זכרו של אדם ולקרוא רחוב על שמו בשכונת גבעת זמר", אמר יהב.

הבוקר הודיע המרכז הרפואי איכילוב על פטירתו של הזמר והשחקן אדם, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

אדם, בן 64 במותו, הותיר מילים אחרונות אותן ביקש לפרסם לאחר לכתו ואלו מובאות כאן לבקשת קרוביו: "אם אתם קוראים את המילים האלה סימן שאני בעולם שכולו טוב, ככה אומרים, עוד לא יכול להמליץ. רוצה להודות על המסע המופלא והבלתי ייאמן בחיים האלה, עשיתי המון, הייתי טוטאלי, הלכתי עד הקצה בכל דבר, באהבה, בחברות, ביצירה, נשארו לי כמה חלומות לא סגורים אבל לא המון. תודה על אהבה, תודה על כל אדם שפגשתי, או השפעתי בצורה זו או אחרת, תודה על החיים. אם לא הצלחתי לסייע מלמטה בעניין השבת החטופים, אנסה לפעול מלמעלה. תהיו טובים, אוהב".

ירדנה ארזי נפרדת מאדם | צילום: מתוך האינסטגרם לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים
ירדנה ארזי נפרדת מאדם | צילום: מתוך האינסטגרם לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים

ירדנה ארזי נפרדה מאדם באינסטגרם: "אדם (חיים כהן) נולד לבמה. הוא היה זמר נשמה רגיש וכריזמטי , שחקן מוכשר ופרפורמר שמסוגל לסחוף כל קהל, וגם איש מקסים מאוד-מאוד גם מאחורי הקלעים. הרבה שעות העברנו יחד בין הופעות, ותמיד הרגשתי איתו הכי בבית בעולם, אחוות חיפאים כנראה. מסע חייו לא היה פשוט, היו בו פסגות גבוהות מאוד וגם טלטלות ואתגרים, והוא התמודד איתם באופן מעורר הערכה והשראה.

"הפעם האחרונה בה נפגשנו הייתה בכיכר החטופים. זה היה חיבוק אחרון אחרי כמעט 40 שנה של היכרות מקצועית וחיבה אישית גדולה. לא פלא שגם בדברי הפרידה היפים שהשאיר לאוהביו, הוא הבטיח לפעול למען החטופים גם מלמעלה. הנפש הרגישה והטובה שלו ראתה את האחר תמיד. בתמונה אנחנו לפני עלייה לבמה בפסטיגל 1988 שבו הוא ביצע את 'אל תשכח' שכתב לו אהוד מנור. אדם, אנחנו לא נשכח. נוח בשלום על משכבך".

 


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות