טיולים בחיפה צילום: עודד ארזי

חוגגים את הטבע החיפאי: תושבים מובילים בהתנדבות טיולים במהלך חודש אוקטובר

תושבים חיפאים יובילו בהתנדבות טיולים בוואדיות ובנחלים בטבע שסובב את שכונות הכרמל


טיולים בחיפה צילום: עודד ארזי
278

במסגרת מיזם ״סתיו בוואדיות חיפה״, תושבים חיפאים יובילו בהתנדבות טיולים בוואדיות ובנחלים בטבע שסובב את שכונות הכרמל, במהלך סופי השבוע של חודש אוקטובר.
עיריית חיפה חוברת לקבוצת הפייסבוק ״בשבילי רק (ב)חיפה״, שמובילה טיולים וסיורים בטבע העירוני של חיפה, ומזמינה אתכם לצאת לסיורים בטבע במהלך סופי השבוע של חודש אוקטובר, כחלק ממיזם "סתיו בוואדיות חיפה".

במסגרת המיזם, המתקיים בפעם הרביעית בשיתוף החברה להגנת הטבע ועמותת "ירוק בלב", יצאו תשעה סיורים לנחלים ולוואדיות העיר. הסיורים יתקיימו החל מהשעה 09:30 בימי שישי ושבת:

יום שבת 1.10 – ואדי בן דור ויער רמת אלון
יום שישי 7.10 – נחל שיח
יום שבת 8.10 – גבעת העיזים ונחל עמירם
יום שישי 14.10 – דרך הדורות, פארק הכרמל
יום שבת 15.10 – שביל הטרסות, רמת גולדה
יום שישי 21.10 – נחל לוטם
יום שבת 22.10 – ואדי אבן
יום שישי 28.10 – נחל ורדיה
יום שבת 29.10 – סטלה מאריס

ההשתתפות בסיורים הינה חופשית, אך מותנית ברישום מראש.

טיולים בחיפה צילום: עודד ארזי

יש לציין שמובילי הסיור אינם מדריכי טיול מוסמכים והם פועלים בהתנדבות למען הקהילה. האחריות המלאה היא על המטיילים לוודא את דרגת קושי המסלול, תוואי המסלול, להביא ציוד מתאים ולהפעיל את שיקול דעתם בעת ההליכה. מומלץ להגיע לכל הסיורים עם כובע ונעליים סגורות ולהצטייד בשתייה.

טלי גולדשטיין, מנהלת אגף חברה וקהילה בעיריית חיפה: ״חיפה היא עיר הטובלת בטבע עשיר ומגוון ברצף הייחודי שבין ההר, הוואדיות והים. ערכי הטבע והנוף הם חלק בלתי נפרד מהזהות החיפאית של העיר ותושביה ועל כן, אנו רואים חשיבות רבה לקידום המודעות והנוכחות העירונית והאזרחית במרחבים אלו. שיתוף הפעולה עם פעילי וארגוני הסביבה נובע מהצורך להוביל מהלך משותף של אחריות ומודעות וכמובן, מאפשר לתושבים ליהנות מהנכס החיפאי הנפלא הזה.

ענבל חן ברגב, מנהלת קהילת "בשבילי רק (ב)חיפה" המחברת טבע וקהילה: ״זהו מיזם ייחודי של תושבי חיפה המובילים סיורים בהתנדבות בוואדיות ונחלי חיפה. מטרתו של המיזם להעלות את מודעות הציבור בצורך לשמירה על הטבע, המרחבים הציבוריים והירוקים מפני בנייה מסיבית ומפגעים בלתי הפיכים. מחובתנו האישית והקולקטיבית לשמור על הריאות הירוקות, הנחלים והשמורות שבמרחב חיפה למען הדורות הבאים״.

פירוט מלא של מסלולי הסיורים ואפשרות רישום באתר עיריית חיפה:
https://bit.ly/3ByhRpL

 


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות