Google Cloud

חברת גוגל הפעילה לראשונה את אזור הענן המקומי בישראל

ממשלת ישראל עוברת לענן, פרויקט נימבוס: חברת גוגל שזכתה במכרז החשב הכללי לאספקת שירותי הענן לממשלה במסגרת החלק הראשון של פרויקט נימבוס, החלה להפעיל לראשונה את אזור הענן המקומי בישראל


Google Cloud
285

פרויקט נימבוס הוא פרויקט דגל ממשלתי וראשון מסוגו המובל על ידי אגף החשב הכללי באמצעות מינהל הרכש הממשלתי.

הפרויקט נועד לתת מענה מקיף לאספקת שירותי ענן לממשלה, לרבות מערכת הביטחון וגופים נוספים במשק, אשר במסגרתו, שירותי הענן יסופקו מאתרי ענן מקומיים כאשר המידע יעובד ויישמר בגבולות מדינת ישראל תחת הנחיות אבטחת מידע מוקפדות בהנחיית הגורמים הרלוונטיים בממשלה.

מעבר הממשלה לענן ישדרג את יעילות שירותי הממשלה, יקצר את זמני התגובה בהפעלת שירותים דיגיטליים לאזרח ויחסוך בעלויות ההפעלה תוך מתן אפשרות למשרדי הממשלה לשימוש בשירותים מתקדמים.

בנוסף לכך, שירותי הענן בישראל יאפשרו צריכת שירותי מחשוב מתקדמים על ידי השוק הישראלי, יקדמו טרנספורמציה דיגיטלית של שירותים מקומיים, ישפרו את הפרודוקטיביות של עסקים, יעודדו פעילויות עיבוד וניתוח נתוני עתק של חברות מקומיות בישראל ויסייעו לקידום ה-eco system של מדינת ישראל בתחומי טכנולוגיות הענן.

במסגרת הפרויקט יושקעו מיליארדי שקלים בתשתיות מקומיות בישראל והוא צפוי להביא לגידול של אלפי משרות בישראל בענף ההייטק ובענפי התעשייה והתפעול התומכים את פעילות הענן.

ההשפעה הכלכלית של הקמת אזור הענן הישראלי של גוגל בלבד, על פי הערכות חברת גוגל, נאמדת בתוספת של כ- 7.6 מיליארד דולר לתמ"ג בישראל, בין השנים 2022-2030 ותוספת של למעלה מ-21,000 משרות חדשות עד לשנת 2030.

חברת אמזון (AWS) שזכתה אף היא במכרז, צפויה להפעיל במהלך החציון הראשון של 2023 את אזור הענן שלה בישראל.

"עם Google Cloud אנחנו משנים את הדרך שבה מיליוני אנשים קוראים וכותבים, באמצעות הגשת מודלי שפה, על גבי פלטפורמת ה-GPU המתקדמת ביותר המציעה ביצועים, זמינות וגמישות ללא תחרות", אמר אורי גושן, מנכ"ל AI21 Labs.

"PayBox מפוקחת על ידי בנק ישראל ומתארחת בענן באופן מלא. Google Cloud מספקת לנו את הכלים הדרושים כדי לעמוד בכללי הרגולציה והתחייבויות האבטחה, כמו גם גמישות וזריזות כדי לשרת את מיליוני הלקוחות המסתמכים על האפליקציה שלנו מדי יום", אמר דימה לויטין, מנהל מערכות מידע, Paybox.

עוד נמסר מחברת גוגל ישראל: "ישראל מהווה מזה זמן רב מוקד של חדשנות טכנולוגית ואנחנו נרגשים לתמוך בלקוחות כמו AI21, Paybox ואחרים באמצעות ענן שעוזר להם:

להבין נתונים טוב יותר ולהשתמש בהם, Google Cloud עוזרת ללקוחות לקבל החלטות טובות יותר באמצעות פלטפורמת דאטה אחידה.

אנחנו עוזרים ללקוחות להפחית את המורכבות ולשלב נתונים לא מובנים ומובנים, בכל מקום שבו הם נמצאים, כדי לייצר תובנות חשובות במהירות ובקלות.

להקים תשתית פתוחה לצמיחה, כאשר לקוחות עוברים ל-Google Cloud, הם מקבלים פלטפורמה גמישה, מאובטחת ופתוחה, שמתפתחת יחד עם הארגון שלהם.

המחויבות שלנו ל-multicloud, ענן היברידי וקוד פתוח מציעה לארגונים את חופש הבחירה ומאפשרת למפתחים שלהם לבנות מהר יותר.

ליצור סביבת עבודה שיתופית, בסביבת העבודה ההיברידית של היום, Google Cloud מספקת את הכלים הדרושים כדי לשנות את האופן שבו אנשים מתחברים, יוצרים ומשתפים פעולה.

מערכות ומשתמשים מאובטחים, מכיוון שכל חברה חושבת מחדש על מצב האבטחה שלה, אנחנו עוזרים ללקוחות להגן על הנתונים שלהם באמצעות אותה תשתית ושירותי אבטחה ש-Google משתמשת בהם לפעילותה שלה.

לבנות עתיד נקי יותר ובר קיימא, Google היא carbon neutral עבור פעילותה מאז 2007, ואנחנו עובדים על כך שנוכל לפעול על אנרגיה נטולת פחמן לחלוטין עד 2030.

כיום, כאשר לקוחות פועלים באמצעות Google Cloud, הענן הנקי ביותר בתעשייה, האנרגיה שמניעה את עומסי העבודה שלהם מותאמת ל-100% אנרגיה מתחדשת.

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "הפעלת אזור הענן הציבורי בישראל משקפת מחויבות ארוכת טווח של חברות הענן, גוגל ואמזון, לישראל ולהמשך השקעותיהן הגדולות בשוק הישראלי.

הקמת האתרים בישראל על ידי חברות אלו מהווה הבעת אמון מצדן במשק הישראלי, תוך השקעת מיליארדי שקלים במשק אשר יביאו לגידול במספר המשרות בישראל ולגידול בתוצר הישראלי".

מנהל החדשנות והטכנולוגיות בחשב הכללי, אביתר פרץ: "אזורי הענן המקומי בישראל, במסגרת "נימבוס", יאפשרו לנו להעביר מערכי מחשוב ממשלתיים משמעותיים לענן ויביאו להאצת הטרנספורמציה הדיגיטלית בפעילות המגזר הציבורי ובשירותי הממשלה לאזרחים ועסקים, למינוף טכנולוגיה והנעת חדשנות בממשלה ולשיפור חווית האזרח בצריכת שירותי הממשלה.

ענן גוגל מביא שירותים מתקדמים וייחודיים שיסייעו לממשלה ולעסקים לשדרג את יכולותיהם".

מנהל מינהל הרכש הממשלתי בחשב הכללי, גל אמיר: "נימבוס, הוא פרויקט דגל ייחודי מסוגו בארץ ובעולם שהביא להקמת אזורי ענן מקומיים בישראל וישמשו את הממשלה אך גם את המשק כולו.

הפרויקט, תוכנן מראשיתו בראייה משקית כך שהדרישות של הממשלה יהיו כאלו אשר יתנו מענה לממשלה ולמשק כולו, אשר יקבל בזכות פרויקט זה, תשתיות ענן מתקדמות ובטוחות בישראל".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות