"במדינה הזאת, חייהם של אזרחים שנרצחו לא באמת חשובים – אם אתה לא שופט בישראל, זה לא מעניין אף אחד"

לאחר שרימון הונח מחוץ לביתו, עיתונאי מאקו שמעון איפרגן, מספר על האיומים שקיבל מראשי ארגוני פשע: "יכול להיות שאקבל כדור בראש"


845

רימון הונח בסוף השבוע מחוץ לביתו של עיתונאי הפלילים של אתר החדשות mako (שבבעלות קשת 12), שמעון איפרגן, שמרבה לסקר את עולם הפשע הישראלי. בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, איפרגן שיחזר את רגע הגילוי של הרימון, וחלק כי בחודשים האחרונים יצרו איתו קשר שלושה ראשי ארגוני פשע מרכזיים.

"אחיין שלי הגיע ביום שישי בערב להביא לי אוכל מאמא שלי. הוא פתח את הדלת ואמר לי 'שמעון מה זה השקית הצהובה'. ואז אני מסתכל ורואה רימון שגלש כבר לתוך הבית. צעקתי עליו שיברח מהמקום והתקשרתי למשטרה", סיפר איפרגן בריאיון לרשת ב' של כאן 11.

למרות הזעזוע של האחיין והשכנים, שמעון איפרגן בעצמו לא הופתע: "העולם הזה הוא עולם מאוד מורכב. אתה כותב על איזה עבריין, אז הוא חושב שאתה אויב שלו, הוא מסמן אותך. קשה להם לקבל את זה שאתה כותב מידע שהוא חשוב לציבור, שמזהיר את הציבור". איפרגן קיבל עשרות פניות מארגוני פשיעה בחודשים האחרונים – "הייתה חתונה של עמוס לביא, ראש ארגון הפשע מרחובות, בינואר. החתונה התפוצצה כי שמו מטען חבלה. אנחנו חשפנו במאקו את הסרטון שמראה את מה שקרה בחתונה, ואז הוא התקשר ושלח הודעות לא נעימות".

מרבה לסקר את עולם הפשע הישראלי, אחת הכתבות של שמעון איפרגן מהסופ"ש האחרון

"בדרך כלל אני לא פונה למשטרה, אני לא מתייחס לאיומים", אמר. "הם יודעים איפה אני גר. לפני חודש וחצי בערך תשעה עבריינים חיכו ליד הבית שלי בגן משחקים כשהסתובבתי עם הכלבה והתחילו לשאול על כתבות שאני עושה. 23:00, הם יושבים מולי, מדקלמים כתבות שלי". הכתב טען כי הוא יודע גם מדוע הונח רימון מחוץ לביתו: "פרסמנו טיקטוק במאקו, בנוגע למי הזמר הכי טוב בעולם התחתון. תקראי את התגובות: 'שמעון ז"ל, נרצח אותך'".

שמעון איפרגן מאמין שהאיומים על חייו יימשכו ואמר לרשת ב' כי : "במדינה הזאת, חייו של עיתונאי, עורך דין ונשים שנרצחו לא באמת חשובים למישהו. אם אתה לא שופט בישראל, זה לא מעניין אף אחד. שופטת בתל אביב – כל המשטרה עליה. כל המשטרה שם 24 שעות שומרת עליה בגלל ניסיון לפגוע בה". הוא המשיך: "נתתי למשטרה הכול. ברמה שעם קצת חקירה מודיעינית, קצת עבודת סייבר קטנה שלי אין אפשרות אפשר להגיע למי שהניח את הרימון ולעצור אותו. אם זה יעזור, אני לא יודע. יכול להיות שאחרי הרימון, אני אומר לך את זה פה בשידור, לא דיברתי בשום מקום, אני גם אקבל כדור בראש. אני לא צוחק".

שוטרי תחנת באר שבע הגיעו לדירתו של איפרגן בבאר שבע בערב שישי האחרון יחד עם חבלן משטרה. הרימון נוטרל ונפתחה חקירה.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות