כבשו את ניו יורק: מקהלת "הזמיר" של טירת כרמל הופיעה בפני כ-6,000 צופים בלינקולן סנטר

מקהלת הזמיר של מתנ"ס טירת כרמל הופיעה בהיכל לינקולן סנטר בניו יורק, לפני כ-6,000 צופים נרגשים


271

לפני כשבועיים המריאה לניו יורק משלחת מטעם מתנ"ס טירת כרמל, שכללה שבעה נערים ונערות החברים במקהלת הזמיר, אליהם הצטרפו מנהל מחלקת התרבות בעיר וסגן מנהל המתנ"ס, קובי הזז; מנהל תחום להקות, דור אלקלעי; ומנצח המקהלה, שגיא אוסי.

יצוין כי "הזמיר" הוא פרויקט יהודי-בינלאומי המחבר בין בני נוער יהודיים מרחבי העולם באמצעות שירה ולימוד של טקסטים יהודיים. "הזמיר" מפעיל רשת מקהלות נוער ברחבי העולם, בהן כאמור במתנ"ס טירת כרמל. במהלך שהייתם בניו יורק נהנו חברי המשלחת משורה של פעילויות, בהן סיור במוסדות האו"ם שבניו יורק ופגישה עם השגריר הישראלי באו"ם, גלעד ארדן.

אירוע השיא היה מופע בינלאומי בתחילת השבוע, בהשתתפות כ-450 בני נוער מארצות הברית ומישראל, שהופיעו מול קהל שיא של 6,000 צופים באולם המפואר של מרכז לינקולן לאמנויות הבמה. המקהלה מטירת כרמל גרפה מחמאות רבות על הופעתה, מקרב הקהילה היהודית בניו יורק ומשאר המשלחות שהשתתפו באירוע הענק, בו אורח הכבוד היה השגריר ארדן.

ארז בן נתן, מנהל מתנ"ס טירת כרמל: "אנחנו גאים בבני הנוער של מקהלת הזמיר, שהביאו הרבה כבוד לעיר ולמדינת ישראל האירוע המכובד בניו יורק. למופע השיא קדמה הכנה של כחצי שנה, במסגרתה השתתפו חברי המקהלה במחנה מקדים שנערך בחודש דצמבר בדימונה. מרגש ומשמח לראות את התהליך הנפלא שעוברים הנערים והנערות, תוך חיבור להוויה היהודית והציונית באמצעות מוסיקה ואמנות. אתם גאווה לכולנו!".

קובי הזז, מנהל מחלקת התרבות בטירת כרמל: "האירוע בלינקולן סנטר עמד בסימן 30 שנה לפרויקט הזמיר, ו-75 שנה למדינת ישראל. כבוד גדול להיות חלק מחוויה עוצמתית בסדר גודל כזה, ולייצג את טירת כרמל והמדינה על במה כה מפוארת. לחברות וחברי המקהלה מגיעות כל המחמאות על ביצוע נהדר ומקצועי, שזכה לשבחים רבים. תודה לכל העוסקים במלאכה".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות