אילוסטרציה

מוכרת בזארה נפלה מסולם – ופוצתה בעשרות אלפי שקלים

החנויות של רשת 'זארה' הן יעד נכסף ומבוקש של כמעט כל חובבת אופנה בארץ ובחו"ל, אבל עבור מוכרת בחנות, תושבת אשדוד (25), השהות במקום לא תיזכר כחוויה נעימה


אילוסטרציה
436

לפני כשנתיים וחצי התבקשה המוכרת להחליף בובה בחלון הראווה של החנות. היא עשתה כמצווה עליה. אך כאשר התמקמה על שלבי הסולם העליונים, איבד הסולם את אחיזתו, והיא נפלה ממרומיו אל רצפת החנות. במהלך נפילתה הסתבכה רגלה השמאלית בשלבי הסולם והתעקמה. הצעירה ניסתה לקום מהרצפה, אך כאב משתק אחז ברגלה. מתפתלת מכאבים, הובהלה העובדת לבדיקות בקופת החולים, שם נמצא, כי היא סובלת מחבלה סיבובית בברך ומפגיעה במניסקוס.

הצעירה פנתה לעורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, ממשרד עורכי הדין שמעיה-מירל באשדוד, שהגישו בשמה תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) על מנת שיכיר באירוע כתאונת עבודה.

בתביעה נטען, כי מאז התאונה סובלת הצעירה מכאבים עזים ברגלה ומהגבלה בטווח התנועה. כמו כן, היא מתקשה בהליכה ממושכת ובעלייה במדרגות וסובלת מחוסר יציבות של הברך. עוד נטען, כי היא ביצעה טיפולי פיזיותרפיה רבים, אך אלה לא שיפרו את מצבה.

עוד טענו עוה"ד שמעיה ומירל, כי מאז התאונה העובדת לא שבה לעבודתה ברשת זארה, וכעת, בשל מגבלותיה, היא עובדת כמזכירה בשכר הרבה יותר נמוך.

לאחרונה, קיבל המל"ל את בקשת עורכי הדין של העובדת והכיר במקרה כתאונת עבודה. ועדה רפואית, שבדקה את העובדת, קבעה, כי היא סובלת מנכות צמיתה בשיעור נמוך, והיא זכתה לגמלה חד פעמית בסך 30 אלף שקלים.

בנוסף, מו"מ מהיר מול חברת הביטוח המבטחת את חנויות רשת זארה, נשא פרי, ובסיומו זכתה העובדת בפיצוי נוסף בסך עשרות אלפי שקלים.

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, להכרה באירוע כתאונת עבודה קיימת משמעות רבה, משום שבמקרה והאישה תסבול בעתיד מהחמרה במצבה, היא תוכל לפנות למוסד לביטוח לאומי, ולדרוש להכיר בהחמרה זו כחלק מתאונת העבודה אותה עברה – וכך היא עשויה לזכות לגמלות נוספות גם בעתיד.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות