חברת מכבי דובית שליק מתחסנת בחיסון החדש נגד שלבקת חוגרת במרכז הרפואי של מכבי קרדיט צילום דוברות מכבי

מכבי החלה לתת את החיסון החדש לשלבקת חוגרת; ״מומלץ לכלל המטופלים באוכלוסיות היעד להתחסן״

עם כניסתו לסל הבריאות של חיסון חדשני נגד מחלת השלבקת חוגרת שיינתן החל מה-1 ביולי בכל קופות החולים, החלה מכבי שירותי בריאות במתן החיסונים כבר בימים האחרונים. מכבי היא הראשונה שמאפשרת להתחסן כבר כעת


חברת מכבי דובית שליק מתחסנת בחיסון החדש נגד שלבקת חוגרת במרכז הרפואי של מכבי קרדיט צילום דוברות מכבי
402

עם הגעתו לארץ של החיסון החדש, שינגריקס (SHINGRIX), הוא הוכלל בסל הבריאות לכלל המטופלים מעל גיל 65 ולמדוכאי חיסון ספציפיים בכל גיל. בקטגוריית מדוכאי חיסון נכללים מושתלי תאי גזע, מושתלי איברים, נשאי HIV, חולים אונקולוגים עם ממאירות סולידית פעילה לפני ואחרי טיפול כימותרפי, וחולים בעלי ממאירות המטולוגית פעילה.

במכבי מאפשרים גם לחברים בגילאי 50-65 אשר אינם זכאים לפי הסל, לקבל את החיסון בהנחה משמעותית דרך הביטוח המשלים.

החיסון יינתן החל מה-1 ביולי בכל קופות החולים כאשר במכבי הוא ניתן כבר כעת לאוכלוסיית היעד ואפשר לזמן לו תור במרפאת האחיות דרך מוקד מכבי ללא הפסקה, באתר ובאפליקציה. החיסון ניתן בשתי מנות במרווח של 2-6 חודשים.

ד"ר ריזאן סח'ניני, הרופאה המחוזית של מכבי שירותי בריאות' מחוז צפון: "החיסון החדש נמצא בשימוש מזה מספר שנים בעולם, וכעת הגיע לישראל. החיסון יעיל יותר ולאורך זמן כנגד המחלה וסיבוכיה מהחיסון שהיה עד כה בישראל. כיוון שהוא חיסון מומת-ניתן לתת אותו גם למדוכאי חיסון שהם חלק מאוכלוסיית הסיכון. אני ממליצה לכלל המטופלים באוכלוסיות היעד לגשת להתחסן, בין אם חוסנו בעבר וכמובן אם לא. באמצעות מרשם מהרופא\ה האישיים ניתן להגיע אל מרפאות מכבי הקרובה וכך למנוע תחלואה בשלבקת חוגרת וסיבוכיה".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות