תוכנית יוספטל קרית ים (הדמיה: עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ)

קרית ים: אושרה תוכנית הענק להתחדשות עירונית בשכונת יוספטל

התוכנית של רשות מקרקעי ישראל, שאושרה אתמול (רביעי), מתפרשת על שטח של כ- 115 דונם וכוללת הקמת מתחם מגורים ם כ- 1,868 דירות בתמהיל מגוון בבנייני מגורים של עשר קומות ומגדלים של 19, 23, 25 ו-29, לצד מבני ציבור, תעסוקה ומסחר ושטחים פתוחים הוועדה למתחמים מועדפים (הותמ"ל), אישרה אתמול (רביעי) את תוכנית רשות מקרקעי ישראל […]


תוכנית יוספטל קרית ים (הדמיה: עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ)
266

התוכנית של רשות מקרקעי ישראל, שאושרה אתמול (רביעי), מתפרשת על שטח של כ- 115 דונם וכוללת הקמת מתחם מגורים ם כ- 1,868 דירות בתמהיל מגוון בבנייני מגורים של עשר קומות ומגדלים של 19, 23, 25 ו-29, לצד מבני ציבור, תעסוקה ומסחר ושטחים פתוחים

הוועדה למתחמים מועדפים (הותמ"ל), אישרה אתמול (רביעי) את תוכנית רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) (תמ"ל/2039) להתחדשות עירונית בשכונת יוספטל בקרית ים.

במסגרת התוכנית, בשכונה הוותיקה יוקם מתחם מגורים חדש בקו ראשון לים בשטח של כ-115 דונם ובו כ-1,868 דירות במתחם הרחובות שדרות פנחס ספיר ממערב ורחובות יוספטל ויששכר ממזרח. המתחם החדש גובל מצידו המערבי עם תוכנית שדרוג ופיתוח חוף הים ומצידיו האחרים למתחמים נוספים המיועדים להתחדשות עירונית. מיקומה האסטרטגי של התוכנית וקרבתה לחוף הים צפויים להוות תמריץ לחידוש ופיתוח נרחב של האזור כולו ולשדרוג משמעותי של העיר כולה.

תוכנית יוספטל קרית ים (הדמיה: עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ)
תוכנית יוספטל קרית ים (הדמיה: עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ)

התוכנית כוללת הקמת מתחם מגורים חדש בתמהיל מגוון, המציע איכות חיים גבוהה, חיבור נוח ונגיש בין העיר לים, מרחב ציבורי ובו רשת רחובות ושבילים נוחים ונגישים להולכי רגל ורוכבי אופניים לצד שיפור הנגישות לתחבורה ציבורית ושטחים פתוחים לרווחת התושבים.

במסגרת התוכנית יפונו מהמתחם 452 דירות ב-14 מבני מגורים של שלוש-חמש קומות לטובת בנייה של כ-1,868 דירות בתמהיל מגוון, כדי לתת מענה לאוכלוסיות שונות. 187 דירות יהיו קטנות מאוד (עד 55 מ"ר) ו-467 דירות יהיו קטנות (עד 80 מ"ר) במבני מגורים של עד עשר קומות ומגדלים של 19, 23, 25 ו-29 קומות.

בנוסף, יוקמו מבני ציבור בשטח של כ-3,200 מ"ר, שישולבו בקומות הקרקע של מבני המגורים. כמו כן יוקמו מוסדות חינוך, קהילה ורווחה על שטח כולל של כ-11 דונם. כ-13 אלף מ"ר בעירוב שימושים תוכננו לאורך שדרות פנחס ספיר מול רצועת החוף ושטחים ציבוריים פתוחים לרווחת התושבים על שטח של כ-10 דונם.

התוכנית תוכננה על ידי משרד עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ.

עינב רינגלר, מנהלת אגף לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, בירכה על ההחלטה לאשר את תוכנית יוספטל בקרית ים: "התוכנית מהווה דוגמה לשיתוף פעולה בין רשות מקרקעי ישראל לרשות המקומית. השכונה העתידית מהווה המשיך ישיר למדיניות רמ"י באשר לקידום תוכניות להתחדשות עירונית וסיוע בחידוש מרכזי הערים".

 


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות