אילוסטרציה

בעל חברה מהצפון חשוד בהעלמת מיסים בהיקף של מיליוני שקלים

בעליה של חברה להתקנת פאנלים סולאריים מהצפון חשוד, כי עשה שימוש אישי במיליוני שקלים מרווחי החברה מבלי להצהיר על משיכת דיבידנד


אילוסטרציה
79

רשות המיסים, באמצעות פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, מנהלת חקירה נגד בעל חברה להתקנת פאנלים סולאריים מפורדיס, החשוד במשיכת כספים מהחברה ועשיית שימוש אישי באותם כספים מבלי להצהיר על משיכת דיבידנד או משכורת.

על פי החשד, מאז שנת 2021, משך בעל החברה סכום כולל של כ-8 מיליון שקלים, מבלי ששילם מס הכנסה בשיעור הקבוע בגין משיכת דיבידנד או משכורת. בכסף, כך על פי החשד, עשה בעל החברה שימוש לצרכים אישיים, ובין היתר רכש באמצעותו רכבי יוקרה מסוג ב.מ.וו., מרצדס וגי'פ רוביקון ורשם אותם במאזן החברה.

על פי החשד, בעל החברה פעל בשתי שיטות שונות. במקרים מסוימים, רשם את הכספים שמשך מהחברה כחוב שלו כלפי החברה, ולאחר מכן קיזז את החוב באמצעות הצהרה לרשות המיסים כי הוא פרע חובות של החברה כלפי ספקים מכספו האישי, למרות שחובות אלו נפרעו בפועל באמצעות צ'קים של החברה. במקרים אחרים, קיבל בעל החברה צ'קים דחויים מלקוחות, המיר אותם למזומן אצל נותן שירותים פיננסיים ולאחר מכן דיווח על הסכומים הללו כעל הכנסות של החברה. לאחרונה בעל העסק נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים על ידי שופט בית משפט השלום בחיפה. חקירתו נמשכת.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות