הרכב הפוגע, גיא תימור ז"ל | צילומים: דוברות המשטרה, סעיף 27א

רצח באדישות והפקרה: הוגש כתב אישום נגד נחמן חורי מקרית מוצקין

נחמן חורי, בן 21 מקרית מוצקין, מואשם בגרימת התאונה הקטלנית, שבה נהרג סגן אלוף ישראל ברכיבה על אופניים, גיא תימור ז"ל, כשרכב על אופניו. מיוחסות לו עבירות של רצח באדישות, הפקרה לאחר פגיעה, סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, נהיגה ללא ביטוח ונהיגה ללא רישיון רכב


הרכב הפוגע, גיא תימור ז"ל | צילומים: דוברות המשטרה, סעיף 27א
95

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד נחמן חורי, בן 21 מקרית מוצקין, שנהג ללא רישיון ובפסילה, תחת השפעת סמים ואלכוהול, וגרם לתאונה קטלנית שבה נהרג סגן אלוף ישראל ברכיבה על אופניים, גיא תימור ז"ל, כשרכב על אופניו. לחורי מיוחסות, בין היתר, עבירות של רצח באדישות, הפקרה לאחר פגיעה, סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, נהיגה ללא ביטוח ונהיגה ללא רישיון רכב.

על פי כתב האישום, שהגישו עו"ד חן עסיס לביא וואדים סיגל מפרקליטות מחוז דרום, חורי הפר את תנאי מעצר הבית שהוטלו עליו על ידי בית המשפט לתעבורה בחיפה ונסע לחבר במושב בדרום, למרות שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה והיה פסול מלקבל רישיון. במהלך השהייה אצל חברו צרך חורי משקאות אלכוהוליים וסמים מסוכנים.

עוד נטען בכתב האישום, כי בשעות הבוקר ביקשו שניים מהנוכחים במקום להגיע למקום אחר, וחורי התנדב להסיעם. חורי, כך נטען, נהג בפראות ולא נעתר לבקשות חבריו לעצור והמשיך בנהיגה מהירה ומסוכנת. הוא סטה בחדות מנתיב לנתיב וכמעט פגע במיניבוס עם ילדים שעמד בצד הכביש. לאחר מספר בקשות נוספות מצד חבריו לעצור, ניצלו אלה את ההזדמנות וירדו מהרכב. חורי המשיך בנהיגתו הפרועה, עצר בצד הכביש ופנה לאחת הנהגות ואמר לה להזמין משטרה, כי הוא הורג אנשים. הנהגת המפוחדת התקשרה למוקד 100 ודיווחה על האירוע.

במקרה נוסף, נהג חורי בסמוך לרכב שבו היו שתי נשים ואיים עליהן שהוא מוציא את ה-M-16 שלו. הנהיגה הפראית של חורי גרמה לנהגים רבים לסטות מנתיבם ולבלום בפתאומיות.

בעקבות הדיווחים, שוטר בג'יפ משטרתי, שהגיע למקום כרז לחורי לעצור, אך זה התעלם והמשיך בנסיעה פרועה, כשהוא מכריז שהוא המשיח. המרדף אחר חורי נמשך כאשר הגיע לדרך ללא מוצא ונחסם על ידי השוטר. חורי סירב לעצור והמשיך בנסיעה לשטח פתוח. השוטר חזר לניידת והמשיך לרדוף אחריו עד שחזר חורי לכביש והמשיך בנהיגה מסוכנת. תוך כדי נהיגתו נכנס חורי לצומת נהורה ברמזור באור אדום ופנה שמאלה. במהלך הנסיעה סטה חורי מנתיבו ופגע בעוצמה ברוכב האופניים, גיא תימור ז"ל.

מעוצמת הפגיעה, כך נטען, תימור נחבט במכסה המנוע ובשמשת הרכב, הועף לאוויר ונחת על הכביש. לאחר הפגיעה חורי האיץ את מהירותו והמשיך בנהיגה, מותיר את המנוח מוטל על הכביש מבלי לעמוד על מצבו או להזעיק עזרה.

לאחר שניגח ניידת, נבלם רכבו של חורי בוואדי סמוך והוא נעצר על ידי השוטרים. כתוצאה מהתאונה סבל תימור מחבלת ראש קשה ומותו נקבע על ידי צוות רפואי של מד"א שהוזעק למקום.

לאחר הגשת כתב האישום מסרה עו"ד חן עסיס מפרקליטות מחוז דרום: "הנאשם נהג בפראות, כאשר הוא מפר תנאי מעצר הבית שהוטלו עליו, ללא רישיון נהיגה ותחת השפעת אלכוהול וסמים ותוך שהוא מסכן את עוברי האורח והנהגים שהיו בסביבתו. התנהגותו המסוכנת גרמה לתאונה קטלנית ולמותו הטרגי של גיא תימור ז"ל, רוכב אופניים שכל עתידו היה לפניו. מדובר במקרה חמור שבו הצטברות הנסיבות החמורות הביאה את הפרקליטות להחליט להעמיד לדין בגין עבירת רצח. העובדה שהנאשם המשיך בנהיגתו הפרועה לאחר הפגיעה ולא ניסה לעמוד על מצבו של המנוח או להזעיק עזרה מדגישה את אדישותו המוחלטת לחיי אדם".


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות