לאחר שהציע "לפנק" אותה בשמפו כפיצוי: ספר ישלם 50,000 שקל ללקוחה שטיפול החלקת שיער גרם לה לכוויות בפנים

"נזקים קשים מאוד שייקח לי עוד הרבה זמן לתקן": צעירה שעברה החלקה הודית במספרה באזור סבלה בעקבותיה מכוויות בקרקפת ובפנים. במאקו דווח כי בתגובה, הספר הציעה לפצות אותה בשמפו. היא תבעה, וזכתה ב-50 אלף שקלים ל', צעירה בשנות העשרים לחייה, קיבלה המלצות מנשים בפייסבוק על ספר שעושה החלקה הודית. "אמרו לי שהוא ספר טוב שמומחה […]


153

"נזקים קשים מאוד שייקח לי עוד הרבה זמן לתקן": צעירה שעברה החלקה הודית במספרה באזור סבלה בעקבותיה מכוויות בקרקפת ובפנים. במאקו דווח כי בתגובה, הספר הציעה לפצות אותה בשמפו. היא תבעה, וזכתה ב-50 אלף שקלים

ל', צעירה בשנות העשרים לחייה, קיבלה המלצות מנשים בפייסבוק על ספר שעושה החלקה הודית. "אמרו לי שהוא ספר טוב שמומחה בהחלקה הודית אז הלכתי אליו. הוא לא הסביר לי שהטיפול כרוך בסיכון כלשהו בכלל, אפילו לא ברמיזה. הוא גם לא הזהיר שהחלקה כזו תגרום לי לכווית, צלקות או סימנים זמניים או לצמיתות. הוא קבע לי תור וזהו", שחזרה.

עו"ד ליאור לויט

כתב מאקו, שמעון איפרגן, דיווח כי ביום המיועד, לפני כשנה וחצי, ל' הגיעה למספרה של הספר כדי שיבצע בשערה החלקה הודית. "במהלך טיפול החלקת השיער הרגשתי שחומר נוזלי גלש לאיזור הלחי הימנית שלי. הרגשתי עקצוץ, לאחר מכן צריבה. הספר לא אמר לי כלום במהלך הטיפול. חשבתי שהוא יודע מה הוא עושה ושזה יעבור לי, שלא אסבול משום בעיה רפואית", סיפרה ל', "גם לאחר שטיפת הפנים הסימנים לא נעלמו מהפנים. היו סימנים של כוווית. גם למחרת בבוקר זה לא עבר לי".

לדבריה, היא שלחה לספר כמה תמונות מהכוויות בפנים כדי שיאבחן במה מדובר. לטענתה הוא ציין שמדובר בחומצות, והביע זעזוע מהסימנים על פניה.

ל' החליטה לגשת לרופא משפחה, שאישר בפניה כי מדובר בכוויות, ונתן לה מרשם למשחה שלדבריה, לא פתרה את סימני הכוויות. "זה נראה מכוער ולא טוב, ועברו כבר שבועיים. לא נראה לי שכך לקוחה צריכה לצאת מההחלקה", כתבה ל' בהודעת וואטסאפ ששלחה לספר, "זה נראה כמו כוויה. זה שורף מאוד". ל' גם ציינה כי הדבר פגע לה בתפקוד היומי וכי קשה לה לחייך או להזיז את שרירי הפנים בצד אחד בגלל העור הפגוע.

ל' ביקשה מהספר להחזיר לה את הכסף ששילמה עבור ההחלקה: 700 שקלים, עבור עוגמת הנפש והחומר למשחות.

הספר בתגובה סירב להחזיר את הכסף או לקחת אחריות: פעם ראשונה שאני נתקל בדבר כזה.החומרים שאני עובד איתם מאושרים במשרד הבריאות. תביני דבר אחד: אנחנו עושים עשרות החלקחות בחודש וקורה שהחלקה נוזלת פה ושם, והשיער פתאום נוגע באזור מסוים בפנים. ולעולם לא קרה לי מקרה כזה. צר  לי על מה שעובר עליך בכל אופן אני מוכן לפנק  אותך בערכת החלקה שהיא שמפו מסיכה".

ל', הייתה בהלם ואמרה לו שהוא הפסיד לקוחה, ושהיא מתכוונת להגיש נגדו תביעה על הנזקים שנגרמו לה."זה שהחומר מאושר זה לשימוש בשיער ולא לפנים. יש בזה חומצות. חבל שכה אתה מתנהג ללקוחות", קבלה.

בתחילה, ל' הגישה תביעה נגד הספר לבית משפט לתביעות קטנות אבל הוא סירב להצעת בית המשפט להגיע לפשרה ולשלם לה פיצוי של 3,000 שקלים.

באמצעות עו"ד ליאור לויט, הגישה ל' תביעת נזיקין נגד הספר, וחברת הביטוח המבטחת אותו לבית המשפט השלום בפתח תקווה. בכתב התביעה טענה ל', כי הספר התרשל כאשר גרם לה לכווית בפנים, ולא הזהיר אותה מפני הסיכונים שיש בטיפול. לדבריה, היא ביקשה מהספר לקבל את סוג החומר שבו השתמש להחליק את שערותיה, אבל הוא סירב בתוקף.

"אם הוא היה אומר לי שזה מסוכן לא הייתי עושה אצלו החלקה", טענה ל', "בגלל הטיפול הכושל שלו כל פעם שאני מחייכת יש לי עיוות בפנים שיישאר לי לכל החיים".

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לכירורגיה כללית, שקבע לה עשרה אחוזי נכות, וטען כי מדובר במעשה רשלני.

הספר, הגיש כתב הגנה שבו הכחיש את מרבית טענותיה של ל', וציין שלא נגרם לה שום נזק, ושהוא הסביר לה את הסכנות הכרוכות בהחלקה. הוא הודה כי לא ביצע קודם ההחלקה בדיקת רגישות לעורה של ל'.

בסופו של דבר הגיעו הצדדים להסכם פשרה בו הספר יפצה את ל' בסכום של 50 אלף שקלים.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות