ניר שובר וארם מובסיסיאן (צילום: יח"צ)

לראשונה: מועמד מהעדה הארמנית מתמודד למועצת העיר חיפה

אינג' ארם מובסיסיאן, מהנדס המרכז והמעבדה למערכות נבונות בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, הצטרף לרשימת "חיפה פיתוח" של ניר שובר


ניר שובר וארם מובסיסיאן (צילום: יח"צ)
506

אינג' ארם מובסיסיאן, בן העדה הארמנית בחיפה, הצטרף לרשימת "חיפה פיתוח" של ניר שובר, התומכת במועמדותו של יונה יהב לראשות עיריית חיפה.

מובסיסיאן: "הגיע הזמן שלארמנים יהיה קול וייצוג במועצת העיר, ואת זה אני הולך לעשות בכבוד גדול. אני מודה לניר שובר על ההכרה הסמלית ברצח העם הארמני. הכרה זו חשובה לארמנים בחיפה, בארץ ובעולם. רק ביחד נקדם את הדברים שחשובים לעדה המיוחדת שאליה אני משתייך".

בישראל חיים כיום עשרות אלפים מבני העדה, כאלפיים מהם מתגוררים בחיפה. לפני כשנתיים הגיש שובר הצעה לסדר שבה ביקש להנציח את קורבנות רצח העם הארמני בכיכר מרכזית בחיפה. הוא הציע לקרוא לכיכר "כיכר השואה הארמנית" או "כיכר קורבנות העם הארמני" וציין, כי תהיה זו הכרה סמלית ולא רשמית, מכיוון שמדינת ישראל, בשל שיקולי דיפלומטיה, עדיין לא הכירה ברצח העם הארמני. אלא שמאז דבר לא קרה עם ההצעה לסדר.

שובר: "על פי ההחלטה שעברה במועצת העיר פה אחד, באותה כיכר אמורה הייתה לקום אנדרטה, אולם היא 'תקועה' עדיין בוועדות העירייה השונות, ועד כה, באופן תמוה, עדיין לא קמה. אנחנו נשלים את המשימה בקדנציה הבאה. אני מודה לאב דיראיר האבקימיאן, הכומר של העדה הארמנית, על התמיכה הרחבה והכרת הטוב לאור ההצעה לסדר שהגשתי למועצת העיר ועברה ברוב קולות. אני מודה לארם מובסיסיאן על הצטרפותו לסיעת 'חיפה פיתוח'. ביחד נדאג לענות על הצרכים של הקהילה המיוחדת הזאת, שזה כ-100 שנה היא חלק בלתי נפרד מהמרקם של העיר".

ארם מובסיסיאן, מהנדס המרכז והמעבדה למערכות נבונות (CIS and ISL) בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, הוא בעל תואר שני בהנדסת מערכות ובקרה ובעל חגורה שחורה באמנויות הלחימה.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות