צילום: Freepik

27 חולים בקדחת מערב הנילוס מאושפזים בבתי חולים. 3 מהם מונשמים

עד כה אובחנו 32 בני אדם החולים בקדחת מערב הנילוס. בסוף השבוע נפטרו בבילינסון שני מטופלים. כל החולים מאזור מרכז הארץ


צילום: Freepik
90

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה אובחנו 32 בני אדם החולים בקדחת מערב הנילוס, מתוכם אושפזו בבתי החולים 27 מטופלים, ומהם שלושה מונשמים. בסוף השבוע נפטרו בבילינסון שני מטופלים. כל החולים מאזור מרכז הארץ.

במשרד מציינים, כי כ-80 אחוז מהנדבקים כלל לא מפתחים תסמינים לקדחת מערב הנילוס. לכ-20 אחוז מהם יופיעו תסמינים ברמות חומרה משתנות, הכוללים חום, הרגשה כללית רעה, כאבי ראש או כאבים מפושטים בגוף. סיבוכים נוירולוגיים יופיעו בפחות מאחוז אחד מהנדבקים. עוד נמסר, כי חודדו ההנחיות לצוותים הרפואיים תוך דגש על אבחון וניטור המחלה.

על מנת לצמצם את החשיפה ליתושים, ממליץ משרד הבריאות להשתמש בתכשירי דוחי יתושים ובאביזרים מתאימים להרחקת יתושים בחדרי המגורים, וכן להפעיל מאווררים במקום השהייה.

תחלואה מקדחת מערב הנילוס מוכרת בארץ שנים רבות ומתרחשת בעיקר בין החודשים יוני לנובמבר. השנה התחלואה החלה מוקדם מהרגיל, ככל בשל שינויי האקלים בישראל ובעולם, כאשר מזג האוויר הלח במרכז הארץ עשוי להוביל לרבייה ולהתפתחות של יתושים באזור זה. הסיכון לתחלואה משמעותית היא בקרב מבוגרים ואנשים עם דיכוי חיסוני.

במקרים של תחלואה בקדחת מערב הנילוס, מקיים משרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית והמידע מועבר למשרד להגנת הסביבה לצורך פעילויות מניעה והדברה מקומית על ידי הרשויות. בנוסף, משרדי הבריאות והגנת הסביבה מיידעים את הציבור על אזורים בהם נלכדים יתושים נגועים בנגיף.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות