צילום: Freepik

קדחת מערב הנילוס: 48 בני אדם אובחנו, 36 אושפזו, 5 מונשמים

עד כה נפטרו ארבעה אנשים שהיו מאובחנים לנגיף, ונבדק חשד לגבי אדם נוסף. כל החולים מאזור מרכז הארץ


צילום: Freepik
76

משרד הבריאות מעדכן הערב (רביעי), כי עד כה אובחנו 48 בני אדם החולים בקדחת מערב הנילוס, מתוכם אושפזו בבתי החולים 36, חמישה מהם מונשמים. ארבעה אנשים שהיו מאובחנים לנגיף נפטרו, ונבדק חשד לגבי אדם נוסף.

ממשרד הבריאות נמסר, כי כ-80 אחוז מהנדבקים לא מפתחים תסמינים לקדחת מערב הנילוס. לכ-20 אחוז מהנדבקים יופיעו תסמינים ברמות חומרה משתנות, הכוללים חום, הרגשה כללית רעה, כאבי ראש או כאבים מפושטים בגוף. סיבוכים נוירולוגיים יופיעו בפחות מאחוז אחד מהנדבקים. חשוב לציין כי הנגיף לא עובר מאדם לאדם.

משרד הבריאות חידד את ההנחיות לצוותים הרפואיים והנחה לשים דגש על אבחון וניטור המחלה.

על מנת לצמצם את החשיפה ליתושים, ממליץ משרד הבריאות להשתמש בתכשירי דוחי יתושים ובאביזרים מתאימים להרחקת יתושים בחדרי המגורים, וכן להפעיל מאווררים במקום השהייה.

תחלואה מקדחת מערב הנילוס מוכרת בארץ שנים רבות ומתרחשת בעיקר בין החודשים יוני לנובמבר. השנה התחלואה החלה מוקדם מהרגיל, ככל הנראה בשל שינויי האקלים בישראל ובעולם, כאשר מזג האוויר הלח במרכז הארץ עשוי להוביל לרבייה ולהתפתחות של יתושים באזור זה. הסיכון לתחלואה משמעותית היא בקרב מבוגרים ואנשים עם דיכוי חיסוני.

במקרים של תחלואה בקדחת מערב הנילוס מקיים משרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית, והמידע מועבר למשרד להגנת הסביבה לצורך ביצוע פעילויות מניעה והדברה מקומית על ידי הרשויות. נוסף על כך, משרדי הבריאות והגנת הסביבה מיידעים את הציבור על אזורים בהם נלכדים יתושים נגועים בנגיף.


מה הלוז גם באינסטגרם, בפייסבוק ובטוויטר

עוד בחדשות מה הלוז

נגישות